"Polska ma pełne prawo,aby uczestniczyć w ogólnym procesie postępu i rozwoju świata,zwłaszcza Europy. Doświadczenia dziejowe, jakie posiada naród polski,jego bogactwo duchowe i kulturalne mogą skutecznie przyczynić się do ogólnego dobra całej rodziny ludzkiej,zwłaszcza do umocnienia pokoju i bezpieczeństwa.

Jan Paweł II

Rozwiń w formie rozprawki myśl Jana Pawła II, że Polska ma wiele do zaoferowania Europie.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-27T11:07:55+01:00
Polska tak jak słusznie zauważył Jan Paweł II czyli Karol Wojtyła ma bardzo ciekawą i bogatą historie. Jej cenne a nawet bardzo dramatyczne przeżycia sprawiłą że Polska stała sie teraz krajem dokładniejszym, bardziej sumiennym i uczynnym. Wiele krajów bardzo nas za to ceni i chce brać z nas przykład. Co prawda sytuacja według Polaków w naszym rządzie nie jest doskonała ale jest o wiele lepsza niż w innych państwach. Cała Europa mogł by uczyć sie od nas pracowitosci oraz szacunku nie tylko do siebie czy innych ale także do swojej religii czy narodowości.
W Polce zaczęto już starać sie by cała Europa patrzyła na nas jak najbardzoej przyjaznym okiem. By nie szanowali nas za to co mamy lecz za to co umiemy. Polska mogła by jak już dostarcza Europie ciekawych miejsc krajobrazowych, wiele miejsc sprzyjajjacych turystyce; rozwojowi; wypoczynkowi oraz zwiedzaniu. Każdy kto chciałby poznać kulture polski także może to zrobić bez problemu gdyż Polska oferuje wiele muzem i dom kultury.
Według mnie Polska jako mója i wasza ojczyzna ma wiele do zaoferowania a my jakoo jej rodacy powinniśmy w tym pomagać. Naszym obowiązkiem jest godnie reprezentować nasze społeczeństwo i nie przyznosić mu niepotrzebnych skandali czy zażenowań. Polska to kraj pracy,uczynku i histori i tego własnie inne kraje powinny od nas oczekiwać bo to mamy do zaoferowania.
1 3 1