Odpowiedzi

2009-12-23T19:23:19+01:00
GDYNIA jest miastem położonym na pomorzu w północnej części Polski, nad zatoką Gdańską. Wchodzi w skład trójmiasta (z Gdańskiem i Sopotem).
Przez miasto płyną małe rzeki: Kacza oraz Chylonka.
Gdynia znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego, przejściowego między oceanicznym, a kontynentalnym
8 4 8
2009-12-23T19:32:22+01:00
Gdańsk to miasto portowe, znajdujące się w Polsce nad Morzem Bałtyckim. Początek dziejów miasta Gdańsk określa się na rok 997. Gdańsk jest uznawany za miejsce wybuchu II wojny światowej oraz początku upadku komunizmu w Europie Środkowej. Jest jednym z największych polskich miast. Gdańsk
jest położony u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską. Natomiast razem z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto.Gdańsk to miejsce narodzin "Solidarności", dowodzonej przez Lecha Wałęsę. Znajdujące się tutaj tablice z 21 postulatami MKS zostały wpisane przez UNESCO na listę Pamięć Świata.W Gdańsku swą siedzibę ma 14 szkół wyższych. W 2008 roku studiowało na nich łącznie 78 626 studentów, co czyni z Gdańska jeden z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce.


8 4 8
2009-12-23T19:50:01+01:00
GDYNIA to miasto w północnej Polsce, nad Zatoką Gdańską w województwie pomorskim. Gdynia ma prawa miejskie od 10 lutego 1926, a jej prezydentem jest Wojciech Szczurek. Gdynia znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego, przejściowego między oceanicznym, a kontynentalnym, który modyfikowany jest pod wpływem bezpośredniego sąsiedztwa Morza Bałtyckiego. Co roku odbywa się tam zlot żaglowców (regaty Tall Ships' Races – Operacja Żagiel)
oraz jeden z największych festiwali muzycznych w Europie - Heineken Open'er Festival. W Gdyni znajduje się dom słynnego polaka Stafana Żeromskiego.
Gdynia może się pochwalić słynnym ORP Błyskawica. Największymi państwowymi uczelniami w mieście są Akademia Marynarki Wojennej oraz Akademia Morska, które związane są z nadmorskim charakterem Gdyni.
Gdynia może siępochwalićtakże wysokiem wierzowcem Sea Towers. Miasta partnerskie Gdyni to np. niemiecka Kilonia, czy też rosyjski Kaliningrad.Gdynia to jedno z najpiękniejszych miast Pomorza.
5 4 5