Wypracowanie na minimum 1 strone a4 (wybrac)
1) zycie człowieka jest święte
2) godność człowieka darem od boga
3) kościół wobec eksperymentów medycznych
4) kapłan czlowiek powolany do świętości

jak bedzie z neta to od razu zgłaszam i za najlepsze dam pkt ;)

2

Odpowiedzi

2009-12-27T14:03:43+01:00

temat 3
Kościół uważa, że życie człowieka jest darem. Należy o nie dbać. Jeżeli działamy na korzyść naszego zdrowia, to Kościół nie sprzeciwia się temu. Dajmy na to badania nad lekami. Mogą one sprawić, iż człowiek będzie przezwyciężał choroby, nie będzie tak cierpiał. Jest to dobre działanie. Kościół nie ma nic przeciwko temu, by przeciwdziałać szczęściu ludzi. Jeżeli nie byłoby lekarstw, to umieralność ludzi byłaby bardzo wysoka. Wynalezienie różnego typu szczepionek, czy antybiotyków było dla ludzkości prawdziwym przełomem. Dzięki medycynie ratuje się ludzi. Nawet papież Jan Paweł II po postrzale był ratowany przez lekarzy i nie obyło się bez leków. Działalność ludzi, którzy zajmują się wynalezieniem lekarstw na choroby dręczące ludzkość jest bardzo dobra. Być może dzięki nim nie będzie chorób, na które się umiera?
Jeżeli badania medyczne naruszają jednak godność człowieka, to Kościół mówi temu stanowcze "nie". Chodzi tutaj przede wszystkim o metodę in-vitro oraz klonowanie człowieka, a także eutanazję. To Bóg daje i odbiera życie i nie można się temu sprzeciwić i samemu poprawiać Stwórcę. Nie każdy wie, że przy metodzie in-vitro niszczy się wiele istnień, aby narodził się jeden człowiek. Ingerencja w najbardziej czułe elementy życia człowieka jest zbędna i prowadzić może jedynie do zła. Tak samo jest z klonowaniem człowieka lub eutanazją starszych osób. Kościół sprzeciwia się takiej medycynie.
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-27T14:07:48+01:00
1. Życie człowieka to największy dar zesłany na nas przez Boga. Dzięki niemu mozemy cieszyć sie każdą chwilą spędzoną na Ziemi. Gdybyśmy nie dostali tego bezwartościowego daru nie moglibyśmy doświadczać innych równie cudownych zjawisk. W darze życie najcudowniejsze jest to że jest one dziełem dwuch kochających sie ludzi przyh pomocy naszego Boga. Każde nowe życie tchnięte na ziemie to znak że na świecie istanieje jeszcze prawdziwa, bezgraniczana i bezinteresowna miłość.
Bóg po to obdarował nas tym zbawczym dziełem byśmy mogli zbliżyć sie do niego, porozmawiać z nim i nawiązac kontakt zanim zaczniemy z nim życie wieczne. Bysmy mogli godnie i z czystym sumieniem wstąpić w ziemie niebiańską. Po to też zesłał wśród nas naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, swojego syna by udowodnić całej ludności jakbardzo cenny jest ten dar.
Niektóży ludzie nie zdaja sobie z tego pojęcia. Niektóży nawet sami decydują o dacie swojej śmierci, chociaż to nie zgodne z naszym wyznaniem. Powinniśmy szanować życie bez względu na stawiane nam próby, czy przeciwności losu. Zawsze pamiętajmy że życie to najcenniejszy dar jaki mogliśmy kiedykolwiek dostać i że nie otrzymaliśmy go tylko raz. Jak powiedział jeden z wybitnuch poetów " Życie to zadziwiająca i interesująca księga w której mozesz czytać tylko raz".
1 5 1