Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-27T17:26:55+01:00
(wybierz coś z tego znalazłam w necie) może to będzie coś z tego)

Ponad dwa tysiące lat temu przyszedł na świat Syn Boży- Jezus Chrystus. Stał się świadectwem wielkiej miłości Boga do ludzi. Przez całe życie był ubogim człowiekiem, rzemieślnikiem i bardzo ciężko pracował, jednak nie można pominąć cudów, jakich dokonywał na oczach tłumów oraz tego, jak ich nauczał. Wiedział, że czeka Go śmierć, dla wybawienia ludzkości, a jednak nadal pełnił swe zadanie wyznaczone Mu przez Ojca. Był jednocześnie Bogiem i człowiekiem, pojawił się na Ziemi jako posłaniec Stwórcy, by objawić Jego wielkość. Polecił utworzyć wspólnotę Kościoła, łączącą wszystkich chrześcijan, na której czele stanął św. Piotr.

Teraz po tak długim okresie czasu Kościół katolicki nadal istnieje oraz ma wiele liczniejszych wiernych, niż w tamtych czasach. Mimo upływu czasu, głosi wciąż te same prawdy i przykazania. Są one wciąż aktualne i przestrzegane, ponieważ są ponadczasowe. Nie ma na świecie innego „kodeksu”, który w niezmienionym stanie przetrwałby taki okres. Jest to, więc niezawodnym dowodem na prawdziwość i niezbywalność Kościoła w życiu każdego człowieka.

W obecnych czasach każdy ma wiele swoich problemów, ogromne ilości obowiązków i spraw do załatwienia. Ludzie prowadzą bardzo szybki tryb życia i na wszystko brakuje im czasu. Każdy dzień zaczynają wczesnym rankiem, a kończą go późną nocą. W międzyczasie robią karierę, wychowują dzieci i utrzymują cały dom. Jest to bardzo ciężki okres dla wiary. Kiedy nie ma się na nic czasu, trudno go znaleźć na modlitwę. Jeżeli tak ciężko coś osiągnąć i żyć na poziomie, jeszcze trudniej starać się o to zgodnie z nakazami Kościoła. Nie raz, kiedy są wykończeni całodzienną pracą zastanawiają się, po co to wszystko, czy nie lepiej byłoby zostawić wszystko swojemu biegowi i pozostać biernym, nie troszcząc się o nic. Wielokrotnie takie rozwiązanie wydaje im się najlepszym. W gruncie rzeczy, byłaby to po prostu ucieczka od odpowiedzialności i przed samym sobą. W takich chwilach bardzo pomocna okazuje się wiara chrześcijańska. Wystarczy przypomnieć sobie, chociaż część z tego, co przeszedł Chrystus, zanim osiągnął to, po co przybył na Ziemię.

Wystarczy wygospodarować trochę czasu, na modlitwę oraz na niedzielną mszę świętą, żeby łatwiej przyszło rozwiązanie dręczących człowieka problemów. To jednak nie jest proste, gdy wszyscy znajomi w ten dzień tygodnia zamiast do kościoła wybierają się na działkę lub do hipermarketu. Między innymi na tym polega dzisiaj wybieranie Jezusa, na co dzień. Trzeba umieć zrezygnować z banalnych i niepotrzebnych rzeczy, żeby zająć się tymi naprawdę ważnymi. Co nie jest łatwe, gdy całe otoczenie robi dokładnie na odwrót.

Kolejnym przykładem świadczącym o tym, jakim ogromnym wyzwaniem jest bycie świadkiem Jezusa Chrystusa, jest wychowanie dzieci w wierze chrześcijańskiej. Jest to niezwykle trudne, jednak niezbędne, jeżeli człowiek chce się uważać za prawdziwego katolika. To chyba największe wyzwanie czekające na każdego. W czasach, gdy bogiem prawie staje się komputer lub jakiś piosenkarz, trudno wyjaśnić dziecku, że nad nami czuwa ktoś, kogo może spotkamy po śmierci, pod warunkiem, ze będziemy żyli zgodnie z Jego przykazaniami. Jeszcze trudniej dawać mu w tym przykład.

Tak, więc życie zgodnie z nakazami Jezusa Chrystusa i dawanie świadectwa wiary w Niego jest bardzo trudne. Oznacza to wiele wyrzeczeń. Trzeba naprawdę mocno wierzyć w prawdziwość Jego słów, żeby dać radę podjąć wyzwanie bycia świadkiem Chrystusa. Niezbędne jest, bowiem przeciwstawianie się wszystkim przeciwnościom, które mogą odebrać wiarę, ale mogą ją też wzmocnić.


(wybierz coś z tego)
2009-12-27T19:16:54+01:00
Nie kiedy ludzie zadają sobie to pytanie: Co to znaczy na codzień wybierać Jezusa i być Jego świadkiem? Otóż to oznacza,że nie wybieramy innych bóstw nie zmieniamy religii od tak widzi mi się. Być Jego światkiem to być osobą,która wieży w Jezusa i potwierdza te cuda,które Jezus uczynił. Wieży także w ewangelię i słowa oraz znaczenia w niej zawarte.
2 3 2
2009-12-27T22:56:50+01:00
Co to znaczy na codzień wybierać Jezusa i być Jego świadkiem? Dosłownie może znaczyć to to, żebyśmy nie mieli innych bóstw itp, ale najważniejsze, ukryte przesłanie znaczy nie grzeszyć, zyć zgodnie z dekalogiem, kochać innych ludzi i umieć przebaczyć. W dzisiejszych czasach coraz mniej ludzi wybiera Jezusa, wszyscy wolą iść na skróty, a mimo, że droga Jezusa nie należy do najłatwiejszych, jest najlepszą drogą dla chrześcijanina.
3 3 3