Odpowiedzi

2009-12-28T11:19:10+01:00
Jestem Polakiem i biorę udział w świętach,tradycjach itd. narodowych.Czyli jak jest np.Konstytucja 3 maja to biorę w niej udział.I to pokazuje że ja jestm naprawdę Polakiem.
1 5 1
2009-12-28T11:21:50+01:00
Przede wszystkim podtrzymujac tradycje chrzescijanskie, swieta np Boze Cialo, Boze Narodzenia, do tradycji polskich naleza tez dzien matki, dzien babci, pochod pierwszomajowy. Kultywowac mozna rowniez poprzez ogladanie filmow polskich rezyserow np Wajdy,czytajac ksiazki Sienkiewicza, Mickiewicza, ogladajac ich ekranizajce, zwiedzajac miejsca wazne dla historii Polski np Wawel, Zamosc, sluchajac Chopina czy poprzez sluchanie zespolow piesni i tanca jak Mazowsze.Oczywiscie mozna szczycic sie polskimi noblistami, odkrywcami, dzialaczami politycznymi, Papiezem, sportowcami z osiagnieciami na swiatowym poziomie To wszystko mozna przekazac mlodszym pokoleniom by nie zapomnialy jak Polska kultura sztuka tradycja historia jest wielka
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-28T11:22:13+01:00
Jestem Polakiem kultywującym tradycje narodowe, ponieważ wywieszam flagę w Dzień Odzyskania Niepodległości i 3 Maja, szanuję mój hymn, śpiewam go z dumą. Na ważniejsze okazje i wydarzenia ubieram się w strój biało-czarny i patritycznie podchodzę do mojego narodu, do mojej ojczyzny. Jestem dumny z tego, że moi rodacy walczyli najpierw o niepodległość kraju, a później na wojnie - po to, by ziścił się sen o wolnej ojczyźnie i byśmy my mogli żyć w wolnym kraju.
Jestem patriotą również temu, że szanuję inne kraje oraz temu, że poznaję historię i zabytki mojego. Poznaję lokalne zwyczaje, które lepiej pozwalają mi zrozumieć mentalność mojego narodu i poznaję ludzi związanych z nim. Jestem dumny, że jestem Polakim.
15 4 15