Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-28T11:41:54+01:00
"Mowa jest źródłem nieporozumień" ponieważ ludzie coraz rzadziej dochodzą do porozumienia rozmawiając. Skracamy sobie słowa, dodajemy nowe do użytku i używamy jak najprostszych słów żeby się porozumieć. To doprowadza do coraz częstszych niedomówień. Młodemu człowiekowi trudno by było porozumieć się z człowiekiem starszym. Nastolatki używają slangu młodzieżowego, a ludzie starsi używają staropolszczyzny. Nieraz trudno zrozumieć nam o czym mówi nasza babcia czy dziadek. Mowa wraz z latami zmienia się , co utrudnia porozumiewanie się.
Cytat ten może również oznaczać, że ludzie różnie rozumieją te same słowa i zdania, a przez to nie rozumieją się wzajemnie. Żeby uniknąć tego typu nieporozumień powinniśmy zrozumiale sie wyrażać, mówić na poziomie rozmówcy i sprawdzać czy zrozumiał. Słowa mogą zrobić dużo krzywdy, które będziemy odczuwać przez całe życie. Mowa to bardzo niebezpieczne narzędzie komunikacji. Człowiek nie jest idealny i zdarza mu się powiedzieć coś niewłaściwego. Czasami lepiej przemilczeć niż powiedzieć coś złego. Często trzeba dwa razy się zastanowić niż coś się powie.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-28T12:39:10+01:00
Świat ciągle się zmienia, powstają nowe wynalazki, stare są wciąż unowocześniane i ulepszane. Człowiek po zdobyciu wszystkich miejsc na Ziemi począł zdobywać Wszechświat, ciągle dąży do nowych odkryć.
Istnieją jednak wady zmieniającej się rzeczywistości. W przeszłości ludzie myśleli, że za kilkadziesiąt lat będzie lepiej. Jednak czy naprawdę tak jest? Co mógłby poczuć człowiek po obudzeniu się z długotrwałej śpiączki? Z pewnością zachwyt, zafascynowanie techniką, rzeczami, których nie znał, lecz gdyby wziął do ręki gazetę, jego euforia zamieniłaby się w zawód. Kilkuset żołnierzy zginęło w zamachu bombowym, daleko od rodziny, od przyjaciół. Rodzice zabili swoje malutkie dziecko
. Dlaczego? Płakało. Pijany kierowca potrącił młodą dziewczynę, która w wyniku tego wypadku już nigdy nie będzie chodzić. Sąd zwolnił z aresztu seryjnego mordercę - powód - niewystarczające dowody winy. Politycy prowadzą między sobą niezrozumiałe kłótnie, pogrążając państwo w długach, robiąc z niego ruinę. Może znalazłyby się między wielkimi sensacjami, malutkie artykuły o kolejnej akcji charytatywnej, o tym, że udało się wyleczyć ciężko chore dziecko, ale jak niepozornie one wyglądają przy tych innych...
Przez słowa"i nowy udział bierzcie w wieków dziele, przyszłości podnoście gmach!" Adam Asnyk chciał nam powiedzieć, byśmy starali się naprawiać ten świat. Niektórzy mogą powiedzieć, że to niemożliwe, że jeden człowiek nie da rady nagle zakończyć wszystkich wojen, kłótni. Nie o to chodzi. Wystarczy otworzyć oczy i rozejrzeć się w około, uśmiechnąć się do osoby, którą mijamy na ulicy, pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują. A przede wszytkim przestać ranić innych, przez słowa, przez swoje postępowanie. Starać się, by nie cierpiała przez nas już żadna osłona. Nigdy.