Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-28T13:43:33+01:00
W wiejskich regionach Japonii można jeszcze znaleźć tradycyjne domy z drewna i gliny. W tradycyjnej kuchni japońskiej wkłada się dużo pracy w przygotowanie potraw, wykonanych często z surowych składników. Codzienny posiłek składa się na przykład z ryżu, warzyw, zupy z pasty sojowej (miso), marynat i ryby lub mięsa.Japończycy zwykle jedzą pałeczkami. Przy pierwszym spotkaniu Japończycy zwykle kłaniają się zamiast podawać dłonie zachodnim zwyczajem, ale kiedy próbujemy się im odkłonić, wyciągają i podają dłoń do uścisku. W Japonii nieuprzejmie jest coś jeść lub pić, kiedy idziesz ulicą.Nigdy nie spóźnij się na umówiony termin.Dla Japończyków, milczenie jest często bardziej wymowne od słów.Podczas żałobnych uroczystości daje się monetarny dar zwany "Koden".Większość szkół średnich niższego i wyższego stopnia wymaga, aby uczniowie chodzili w mundurkach.Wszyscy japońscy uczniowie uczą się angielskiego.Dwie najważniejsze religie Japonii to sintoizm i buddyzm.Origami to sztuka składania papieru, znana w Japonii od najdawniejszych czasów.Ikebana, czyli japońska sztuka układania kwiatów, dąży do stworzenia harmonii linearnej kompozycji, rytmu i koloru. Sztuka ta to nie tylko kompozycja z kwiatów, ale i z wazonów, łodyg, liści i gałązek. Struktura japońskiej kompozycji z kwiatów opiera się na trzech głównych liniach symbolizujących niebo, ziemię i człowieka.

Pozdrawiam
2009-12-28T14:29:41+01:00
Państwo wyspiarskie leżące na Pacyfiku, rozciąga się pomiędzy Morzem Ochockim a Tajwanem. Archipelag japoński składa się z ok. 3 000 wysp, największe z nich to: Honshu, Hokkaido, Kyushu i Shikoku. Z mniejszych wysp należy wymienić też Okinawę. Większość powierzchni Japonii stanowią góry. Najwyższe wzniesienie to Fuji (Fuji-san).
Japonia jest jednym z najludniejszych i najgęściej zaludnionych państw świata, a jej stolica - Tokio - to największy na świecie okręg miejski (zamieszkany przez ponad 30 milionów ludzi).
1 4 1