Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-28T13:52:41+01:00
Uważam, że społeczeństwo polskie jest społeczeństwem obywatelskim gdyż spełnia warunki charakteryzujące ten typ społeczeństwa. Mowa tu o zdolności do samoorganizacji i osiągania wyznaczonych celów bez impulsu ze strony władzy państwowej. Podstawową jednostką budulcową społeczeństwa obywatelskiego jest samorealizujący się człowiek, który bierze czynny udział w życiu państwowym. Społeczeństwo obywatelskie jest niezależne od instytucji państwowych. Nie oznacza to, że ludność w jakikolwiek sposób rywalizuje z władzą.
Argumentem potwierdzającym moją tezę jest to, że społeczeństwo polskie jest społeczeństwem aktywnym. Świadczy o tym zarówno udział w życiu politycznym w Polsce jak i duża ilość wszelkiego rodzaju stowarzyszeń, fundacji i organizacji.
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2009-12-28T18:44:50+01:00
Można stwierdzić, że polskie społeczeństwo nie jest społeczeństwem obywatelsim chociaż powoli ulega to zmianie. Polacy raczej nie są aktywni społecznie, często potrafią tylko narzekać ale nie podejmują krokówdo celu żeby było lepiej. Grupą która ostatnio zasłużyła na taki tytuł to osoby, które zapisały sie do organizacji koniec PZPN.pl. Jest to organizacja, która czynnie działa, żeby coś się wreszcie zmieniło.

Mam nadzieję że starczy. Dasz najlepszą??
1 5 1