Odpowiedzi

2009-12-28T14:38:05+01:00
Ebenezer był człowiekiem w podeszłym wieku. Był bardzo bogatym właścicielem kantoru, był osobą bardzo skąpą pomimo, że miał tyle pieniędzy.Był bardzo samotny, nie miał rodziny ani przyjaciół. Miał spiczasty nos i podbródek,pomarszczone czoło, oczy zimno błyszczące, a usta wąskie i sine.Jego sztywna postawa, suchy, skrzypiący głos .Po wyprawach z duchami Ebenezer zrozumiał co robi źle. Zaczął być dobry dla innych.

Sama napisałm :)Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-28T14:57:33+01:00
Ebenezer Srooge to starszy mężczyzna, który nienawidzi świąt. Jest pracoholikiem, gdyż poza pracą nic i nikt się nie liczy. Był zamożny. Miał kantor ze wspónikiem Marley'em. Kantor nazywał się Marley&Scrooge.
Kiedy to jego siostrzeniec w Wigilię mówi :
"Wesołych świąt, wujku !" ,Ebenezer odpowiada : " Do diabła z Wesołymi Świętami ".
Miasto tętniące świątecznym życiem jest utrapieniem dla starca. Bogatsi ludzie, którzy lubią święta, wrzucają do kubełka pieniądze dla miejskiego chóru śpiewającego wesołe kolędy. Scrooge był tak chytry, że nigdy nie wrzucił ani jednego grosza. Mężczyna mieszkał sam, był typem samotnika. Nigdy od nikogo nie potrzebował pomocy, także nikt nie pomagał Ebenezerowi z przyczyn oczywistych. Można o nim powiedzieć, że był sknerą. Mieszkał w dużym domu, który nie był ozdobiony z zewnątrz jak i wewnątrz. Scrooge nie posiadał choinki i ozdób wigilijnych. Nie obchodził świąt.
Powrót z pracy to codzienna rutyna Ebenezera Scroog'a- lecz nie tego dnia. Kiedy to starzec wrócił do domu na kołatce swych drzwi ujrzał twarz Marley'a, jego wspólnika. W pewnym momencie stwierdził, że to niemożliwe i uznał tą sytuację jako wynik przemęczenia. Do czasu, kiedy w domu zrobiło się podejrzanie. Nagle, w owej sytuacji , Srooge ujrzał duch Marley'a, który powiedział :
" Zmień się, a w przeciwnym razie skończysz jak ja " .
Starzec się przejął i przestraszył tą sytuacją. Potem nawiedziły go trzy duchy :
Duch Przeszłości, Duch Teraźniejszości i Duch Przyszłości. Zjawy odtworzyły obraz Scroog'owi - jaki jest, jaki był i jaki będzie. W mężczyźnie obudził się człowiek pełen uczuć i przede wszystkich człowiek z sercem.
Było coraz lepiej. Ebenezer pokochał święta i pomagał wszystkim ludzią. Obchodził Wigilię ze swoim siostrzeńcem i angażował się w święta jak nigdy.
Według mnie, Ebenezer Scrooge jest dobrym człowiekiem, lecz przez pewien okres czasu , mężczyzna o tym zapomniał.

Napisane moją klawiaturą . ;)