Ksiega Hioba odpowiedzieć na pytania
1) dlaczego Bóg pozwolił szatanowi doświadczyć hioba
2. przedstaw cierpienia i heroiczna postawe hioba
3. jak rozumiesz motyw cierpienia niezawinionego
4. na czym polega dydaktyzm księgi Hioba
5. czego może się nauczyć od Hioba współczesny człowiek

3

Odpowiedzi

2009-12-28T15:25:46+01:00
1. Aby zobaczyć , czy ten pomimo cierpienia będzie mu wierny
2.Chorowal na trad jednak i tak ufał Bogu, pomimo swych cierpien nie odwrocil sie od niego.
3.cierpienie niezawinione rozumiem, ze jest to cierpienie kogos, kto sobie na to nie zasluzyl
4.Na tym, że pomimo cierpienia powinnismy zaufac Bogu.
5.Wytrwalosci w wierze i cierpieniu
4 2 4
2009-12-28T15:28:13+01:00
1. Bóg chciał się przekonać jak mocna jest wiara Hioba.Choć na Hioba spadło wiele nieszczęść to nie wyrzekł się swojej wiary i to było najważniejsze.Nie ważne jak wielkie poniósł starty materialne,bo i tak Bóg go wynagrodził.
2. Odebrano Hiobowi:
-majątek
-dzieci
-jego ciało zostało pokryte trądem
-odwrócili się od niego przyjaciele
heroiczna postawa Hioba:był wierny Bogu,bardzo pobożny i nawet w trudnej sytuacji trzymał się swoich zasad.
3.Według mnie cierpienie niezawinione to jest takie,które ma nas poddać pewnej próbie,abyśmy sami się przekonali czy potrafimy poradzić sobie w trudnej sytuacji.Takie cierpienie umacnia nas i zdajemy sobie wtedy sprawę ile jesteśmy warci.
4.Dydaktyzm księgi Hioba:
Nigdy nie należy wątpić w Boga,trzeba zrozumieć cierpienie i wyjść mu naprzeciw.Księga Hioba ukazuje nam także,że cierpienie zostaje wynagrodzone.
5.Współczesny człowiek może nauczyć się,że życie nie składa się tylko z przyjemności,cierpienie jest jednym z elementów ludzkiego życia i każdy powinien go doświadczyć lecz nie załamać się przez nie.Powinniśmy także pamiętać,że próby,którym poddaje nas Bóg nie mają nam zaszkodzić lecz nas wzmocnić.
5 3 5
  • Użytkownik Zadane
2009-12-28T15:29:54+01:00
1.Bóg dopuścił Hoba do cierpienia bo chciał go doświadczyć, chciał aby poczuł czym jest cierpienie , tym samym chciał zobaczyć czy hiob nadal będzie wierzył w Boga. .
2.Hiob został pozbawiony majątku, poumierały mu dzieci, dotknął go trąd, zona się od niego odwróciła. Lecz hiob chory i opuszczony nadal pozostal wierny Bogu.
4. Dydaktyzm ksiegi Hioba ma wartosc uniwersalna, co oznacza , ze dotyczy każdego człowieka, dotkniętego przez los, człowieka pogrążonego w rozpaczy.
5. Współczesny człowiek od Hioba moze tego sie nauczyc, ze nie trzezba sie zalamywac jak dzieje sie w naszym zyciu cos zlego , trzeba wierzyc ze bedzie dobrze, bo wiara czyni cuda .
2 1 2