Odpowiedzi

2009-12-28T16:43:15+01:00
Dobro polega na uszczęśliwianiu innych swoimi uczynkami, swoją miłościom
Aslam z książki Narnia jest tego najprawdziwszym przykładem uszczęśliwia on czworo rodzeństwa swoimi uczynkami. A małą Łucję szczególnie. Istnieje jakby między miłość przyjaźni. Ona wie że on jest dobry choć to zwierze.Ale dobro nie polega tylko na dawaniu innym szczęścia ale potrafieniu odebrać od kogoś szczęścia gdy ktoś pragnie nam je podarować. Aslam nie odrzuca małej Łucji gdy chce wszytko zrobić aby żył... lub nie odrzuca jej gdy szuka go i prosi Aslama o pomoc.
Dlaczego dobro kojarzy nam się z czymś, kimś szczęśliwym?! My jeżeli jesteśmy dobrzy wiemy o tym gdy ktoś chce dla nas jak najlepiej nieodrzucany tego staramy się to przyjąć. Albo gdy kochamy kogoś a ten ktoś ma problem staramy się z całych naszych sił mu pomóc. Na tym właśnie polega dobro człowieka do drugiej osoby.
6 4 6
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-28T17:30:38+01:00
Dobro to pojęcie względne, każdy może inaczej je interpretowac. Moim zdaniem najlepszym jego zdefiniowniem jest: Dobro to wszystko to, co jest przyjęte za dobre w danym systemie etycznym. Aslan potężny lew, jednocześnie dobry i groźny. Posiada złotą, błyszczącą grzywę i wielkie, poważne, królewskie oraz przenikliwe oczy. Jego głos jest głęboki, trochę dziki, "przywodzący na myśl ciężkie złoto". Aslan to stworzyciel Narnii, a zarazem jej władca i opiekun. Jest nieśmiertelną istotą. Jego siedziba mieści się na potężnej górze, położonej za oceanem, z której widać całą Narnię.
W Opowieściach z Narnii ukazany jest jako odkupiciel, przedstawiający Chrystusa, który oddaje swoje życie, aby uchronić innych przed karą za grzech (w tym przypadku zdrady Edmunda). Aslan prowadzi wszystkich dobrych bohaterów Opowieści z Narnii "dalej wzwyż i dalej w głąb", aż do serca nowego, wspaniałego kraju, który okazuje się być prawdziwą Narnią.
12 4 12
2009-12-28T19:44:35+01:00
Myślę że dobro to miłość do innych ludzi a tagże do ludzi upośledzonych i chorych.gdy kotoś chce wyświatczyć dobro to może pomuc starsze osobie pomuc w doniesieniu cięszkich zakupów do domu porozmawianiee z nią np jak się czuje ak miną jej dzień.Na tym świecie ma ło jest dobra ludzie zabijają się są żli nielojalni rozkoszują się pieniędzmi niż innymi ludzmi, są zuchfali przestępni .I myślę że trzeba szanować i brać przykład od osoby która się wystrzega tego wszystkiego.tak jak w opowieśći NArnia była sytuacja że aslan chciał oddać życie za syna adama i myślę na tym świecie znajdyje się jeszcze jakieś dobro.
3 3 3