Potrzebne mi są cechy dobrego małżeństwa, które uważam za najistotniejsze na stronę niestety pomóżcie i muszę jeszcze napisać co przyniosłabym ze swej rodziny do rodziny, jaką założyłabym w przyszłości
to też tak na pół strony pomóżcie

3

Odpowiedzi

  • xds
  • Początkujący
2009-12-28T18:27:01+01:00
JA CI PODAM CECHY
1.Nie stawiaj, poza Bogiem, żadnej innej wartości ponad miłość małżeńską.
2.Nie rań niestosownym słowem, gestem czy zachowaniem.
3.Pamiętaj o roli czynnika religijnego w waszym małżeństwie.
4.Należycie wypełniaj obowiązek chrześcijańskiego wychowania.
5.Miej szacunek dla każdego poczętego życia.
6.Świadomie buduj jedność, wierność i trwałość swego małżeństwa.
7.Swoją postawą i sumiennością buduj uczciwość wśród najbliższych i w społeczeństwie.
8.W konfliktowych sytuacjach umiej budować zgodę i lepsze zrozumienie przez prowadzony dialog.
9.Akceptuj naukę Kościoła o etycznym planowaniu rodziny.
10.Bądź trzeźwy i wychowuj do trzeźwości.
12 3 12
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-28T18:27:24+01:00
Cechy dobrego małżeństwa:
cechą najważniejszą jest zdecydowanie miłość, która łączy dwoje ludzi. obydwoje powinni za wszelką cenę dążyć do utrzymania jej do końca swych dni, a nawet do umocnienia jej w wierze jaka wyznali. drugą cechą jest wzajemna pomoc, gdyż łączymy się z drugim człowiekiem właśnie po to by mieć w nim wsparcie i poczucie, że ta ukochana osoba pomoże nam w każdej sytuacji. musimy mieć bowiem pewność że jesteśmy w jej życiu najważniejsi. kolejna cechą jest wzajemne zrozumienie i umiejętność podejmowania dyskusji oraz uleganie kompromisom, bez których żaden związek nie jest w stanie przetrwać. rozmowa jest bardzo ważna w życiu dwojga ludzi, którzy spędzają ze sobą większą ilość czasu. bez niej ludzie oddalają się od siebie i zaczyna łączyc ich coraz mniej. natomiast sztuka kompromisu, o której wspomniałam wcześniej znana jest każdemu, jednak tylko nieliczne małżeństwa umieją stosowac ją na co dzień. polega ona na umiejętnym wysluchaniu drugiej strony i przedstawieniu swoich argumentów, a następnie dojściu do kompromisu, który zadowoli obie strony. nie zawsze jest to łatwe, dlatego jest to cecha na która powinniśmy zwrócic najwięcej uwagi.


chciałabym by w mojej rodzinie, którą kiedyś założę nie zabrakło ciepła, miłości i całej tej atmosfery dobroci jaką tworzą moi rodzice. piękne jest bowiem patrzenie na starsze małżeństwo, które pomimo upływu lat łączy ciągle to samo uczucie - miłość. godzinami mogłabym patrzeć jak trzymają się za ręce i patrzą sobie głęboko w oczy. człowiek mysli wtedy że to najszczęśliwsze istoty na ziemi. nie dlatego, że są zdrowi, wychowali dobrze dzieci, czy żyją w dostatku lecz dlatego że mają coś ważniejszego - siebie. czasem myślę że ciężko bedzie im dorównac jednak na pewno będę starała się w miarę możliwości.

10 4 10
2009-12-28T20:05:37+01:00
Najwazniejsze cechy malzenstwa ; zrozumienie, szacunek, wiernosc, zaufanie, troska.
11 3 11