Odpowiedzi

2009-09-15T19:29:10+02:00
N
a początku XIX wieku, dzięki udoskonaleniu mikroskopów pojęcie komórki stało się podstawą jednego z najważniejszych uniwersalnych praw dotyczących istot żywych. Wszystkie organizmy żyją albo jako pojedyncze komórki, mnożące się niezależnie w swoim środowisku, albo jako spójne zbiorowiska komórek. Bakterie to pojedyncze komórki i podczas wzrostu w zasadzie każda komórka może funkcjonować niezależnie od innych. Natomiast rośliny i zwierzęta, jako organizmy złożone, zbudowane są z tysięcy, milionów, miliardów lub bilionów komórek o rozmaitych rozmiarach i kształtach. W takich organizmach odmienne typy komórek pełnią odmienne funkcje. Często komórki określonego rodzaju łączą się w bardziej złożone struktury, takie jak tkanki, które z kolei tworzą wątrobę, mózg albo liść. Tkanki pełnią specyficzne funkcje, określone właściwościami komórek wchodzących w ich skład. Jednym z ważniejszych osiągnięć biologii XIX wieku było wykazanie, że nowe komórki powstają jedynie przez podział komórek już istniejących.
2009-09-15T19:32:25+02:00
Dobra wyobraź sobie co by było gdyby każda komórka naszego ciała musiała osobno jeść... oj plecy są głodne, czy możesz je nasmarować pasztetem? xD

To działa trochę jak społeczność, jak jesteś sam to robisz wszystko samodzielnie a jak żyjesz w mieście to robisz jedną rzecz ktoś inny inną i każdy się uzupełnia.