Odpowiedzi

2009-09-15T22:29:08+02:00
Wyborcza, dziennik, polityka, wydarzenia, portal o2, fakty TVN, dziennik TVP1, gazeta.pl

- (kraj) - Zakupy nowego sprzętu wojskowego dla kontyngentu w Afganistanie pod znakiem zapytania, minister obrony narodowej pozbył się szefa jednego z kluczowych departamentów i to w czasie, departament pracował nad planem inwestycyjnym.

- (kraj) - Porozumienie klubów w sprawie uchwały upamiętniającej 17 września 1939 r, osiągnięto kompromis w kategoryzacji agresji ZSRR i zbrodni przezeń popełnionych.

- (świat) - Obchody rocznicy zamachów z 11 września, kancelaria Obamy oskarżona przez ocalałych o brak chęci pomocy rodzinom ofiar zamachów. Członkowie ekip ratunkowych skarżą się na brak opieki medycznej.

- (świat) - Najnowsze doniesienia ekspertów z USA i Europy zdają się potwierdzać tezę o nieskuteczności i błędach w działaniu tarczy antyrakietowej, projekt budowy jej elementów w Polsce i Republice Czeskiej stoi pod znakiem zapytania.

- (kraj) - Widmo dziury budżetowej zdaje się urzeczywistniać, wciąż nie ma porozumienia w sprawie cięć budżetowych .

- (kraj-świat) - Lwowska Rada Obwodowa potępiła polski sejm za uchwałę z 15 lipca w sprawie "tragicznego losu Polaków na Kresach Wschodnich". LRO uznała iż ten dokument stanowi o roszczeniach do ziem Ukraińskich i jest niezgody z prawem.