Odpowiedzi

2009-12-28T21:55:19+01:00
Droga Weroniko!
Jestem w Rzymie na wakacjach i bardzo chcę, byś do mnie przyjechała. Wiem, że wakacje spędzasz w domu, dlatego sądzę, że spędzenie tego czasu w Rzymie będzie o wiele ciekawsze. Rzym latem jest bardzo gorący, więc będziemy mogły się wybrac na plażę. Jest tu również wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Kupimy wiele pamiątek, wykąpiemy się w ciepłym morzu i na pewno milo spędzimy razem czas. Bedziesz bezpieczna, gdyż jestem tu z moimi rodzicami. Przekaż rodzicom wszystkie informacje i zapytaj rodziców o pozwolenie. Mam nadzieję, że się zgodzą.
Proszę o szybka odpowiedź.
Twoja Ola
2 1 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-28T21:57:37+01:00
Rzym 15.08.2009r
Kochana Weroniko!
Na początek spytam jak mijają ci wakacje? Jak się czujesz?
Jak wiesz ja obecnie przebywam w Rzymie. Jest tu fantastycznie. Szkoda, że Cię tu ze mną nie ma.
Nie miałam pojęcia, że w tym mieście jest tyle atrakcji. Można tu poznać średniowieczną kulturę, oraz zwiedzić wiele wspaniałych budowli. Dowiedziałam się bardzo dużo o Rzymie w czasach, gdy panowali nim niesamowici władcy. Nawet nie masz pojęcia jak w tym miejscu można pokochać historię.
Myślę, że sama powinnaś ujrzeć na własne oczy to co ja teraz mam przed sobą. Cudowny Akropol zadziwia wiele ludzi.
Nie mogę się doczekać kiedy się spotkamy.Mam nadzieję, że odwiedzisz kiedyś to wspaniałe miasto.
pozdrawiam
twoja przyjaciółka Ola

:))
3 1 3
2009-12-28T22:11:02+01:00
Szanowna Weroniko !

Pisze do Ciebie ten list z Rzymu aby pokazac Ci jak pieknym panstwem jest Rzym. ZNajduje sie tu wiele starozytnych zabytkow, ktore godne sa zwiedzenia. Postaram zblizyc CI niektore z nich.
Najbardziej podobalo mi sie Koloselum.Jest tono znane na całym świecie i razem z wilczycą jest symbolem Rzymu. Swoje imię zawdzięcza pozłacanemu kolosowi z brązu przedstawiającego Nerona. Prawdziwa nazwa zabytku to Amfiteatr Flawiusza. Koloseum mogo pomiescic 6 tys. ludzi . Byo w nim tak wiele wyjsc ze wszyscy mogli je opuscic w kilka minut.
Podobao mi sie rowniez jedne z muzeum watykanskich ktore zwidziem .Wejście do Muzeów Watykańskich znajduje się przy Viale Vaticano. Aby trafić tam z Placu Św. Piotra należy przejść pod prawym skrzydłem kolumnady, a następnie ulicami Porta Angelica i Leona IV dojść do Viale Vaticano.
Plac sw. Piotra znajduje sie w centrum rzymu.
Zwiedzalem rowniez Panteon znajdujący się w centrum miasta jest jednym z najlepiej zachowanych zabytków starożytnych na świecie, Forum Romanum ktore jest określone jako miejsce, gdzie w antycznym Rzymie zbieraji się jego mieszkańcy. Tu właśnie decydowano o wielkich sprawach publicznych i prywatnych. Tu miały miejsce publiczne dyskusje, tu wymierzano sprawiedliwość, tu też działali wielcy adwokaci - zwani "Forenci". Forum było centrum życia politycznego i społecznego - było sercem całej rzymskiej cywilizacji, z którego wszystkie ludy podbite otrzymywały nie tylko rozkazy lecz i nauki. Zwiedzilem tez Łuk Konstatyna ,ktory został zbudowany w roku 313 dla upamiętnienia zwycięstwa Konstantyna nad Maksencjuszem. Przypomina swoim wyglądem Łuk Septymiusza Sewera. Jest to ostatni łuk triumfalny wzniesiony na życzenie Senatu i ludu rzymskiego oraz jedno z ostatnich wielkich dzieł architektury rzymskiej.
Obie interesujemy sie historia wiec uwazam ze te starozytne zabytki powinny Ci sie podobac. Mysle ze po zobaczeniu tego miasta chciala bys tu zaostac na zawsze. Przybliylam Ci troche jego atrakcje. Co myslisz o tym abysmy spedzily tu nastepne wakacje?
Z pozdrowieniami Ola.
2 5 2