Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-29T07:50:45+01:00
1. Dla artysty sztuka jest pięknem, ponieważ dzięki niej widzi on piękno przyrody, świata, kosmosu i ludzi. Malarz, pisarz, poeta, rzeźbiarz poszukują w swoim otoczeniu natchnienia - piękna, z którego może czerpać Inspirację do tworzenia dzieł, które może w nich pokazywać.
2. Dla artysty sztuka jest sposobem wyrażania swojego stosunku do świata, ponieważ dzięki sztuce twórca pokazuje co go w świecie drażni, a co ukaja jego nerwy.
3. Dla artysty sztuka jest ucieczką przed rzeczywistością, ponieważ wrażliwa dusza artysty czasami nie potrafi odnaleźć się w świecie, gdzie główną rolę grają pieniądze, znajomości itd. W czasach wojen (np. Powstanie Listopadowe) była to ucieczka od śmierci, od utracenia tożsamości narodowej (np. Mickiewicz).
4. Dla artysty sztuka jest sposobem wyróżnienia się, ponieważ każdy artysta chce być oryginalny, chce pokazać swoje własne 'ja'.Twórca chce być rozpoznawany, chce aby jego technika tworzenia była rozpoznawalna. Dzięki temu odkrywa on również siebie, jaki jest.
5. Dla artysty sztuka jest życiem, ponieważ to ona jest jego egzystencją, jego radością, jego smutkiem. Bez tego nie mógł by normalnie funkcjonować. Wszystkie swoje porażki, sukcesy, miłości przelewa na papier/płótno/etc.

I pisze Ci to początkująca malarka ;-), mam nadzieję, że pomogłam.
24 4 24