Odpowiedzi

2009-12-29T10:46:49+01:00
Juta kolorowa, juta warzywna – gatunek rośliny zielnej należący do rodziny lipowatych.
Juta, jest to materiał pochodzenia roślinego, w 100% biodegradowalna. Wykorzystywana może być w celach dekoracyjnych we wnętrzach pomieszczeń prywatnych lub publicznych (pub, restauracje...), jako tło dla różnych kompozycji np. kwiatowych lub zielarskich.
W ogrodnictwie głownie wykorzystywana jest do zabezpieczania i owijania brył korzeniowych na czas transportu. Może też być używana do owijania pnia drzewa, przed ewnentualnymi uszkodzeniami podczas przenoszenia lub przy transporcie.
Sadzę, że to moze ci sie przydać ;**;]]
Powodzenia..!
2 4 2
2009-12-29T16:01:19+01:00
Roślina włóknista – dostarczająca włókien przędnych, z których wyrabia się tkaniny i dzianiny. Uprawia się ją w klimatach gorących, wilgotnych, a główni producenci to: Indie (42% produkcji światowej), Bangladesz, Chiny. juta - rodzaj roślin z rodziny lipowatychJuta, jest to materiał pochodzenia roślinego, w 100% biodegradowalna. Wykorzystywana może być w celach dekoracyjnych we wnętrzach pomieszczeń prywatnych lub publicznych (pub, restauracje...), jako tło dla różnych kompozycji np. kwiatowych lub zielarskich.
W ogrodnictwie głownie wykorzystywana jest do zabezpieczania i owijania brył korzeniowych na czas transportu. Może też być używana do owijania pnia drzewa, przed ewnentualnymi uszkodzeniami podczas przenoszenia lub przy transporcie.

Kolor: naturalny złoty, szary
Surowiec: juta - 100% biodegradowalna
1 5 1
2009-12-29T16:14:05+01:00
Juta kolorowa, juta warzywna (Corchorus olitorius L.) – gatunek rośliny zielnej należący do rodziny lipowatych.

Zastosowanie:

Roślina włóknista – dostarczająca włókien przędnych, z których wyrabia się tkaniny i dzianiny. Uprawia się ją w klimatach gorących, wilgotnych, a główni producenci to: Indie (42% produkcji światowej), Bangladesz, Chiny

_________________________________________________________

Juta (Corchorus L.) - rodzaj z rodziny lipowatych liczący ok. 40 gatunków występujących w obszarach tropikalnych

Zastosowanie:

Dwa gatunki mają duże znaczenie gospodarcze. Juta torebkowa (Corchorus capsularis) pochodząca z Indii, jest rośliną roczną dostarczającą cennego włókna (druga co do ważności po bawełnie wśród roślin tropikalnych). Uprawiana w Azji południowo-wschodniej i w Ameryce Południowej. Juta warzywna (Corchorus olitorius) również pochodzi z Indii, a uprawiana jest w tropikalnej Azji, w Egipcie, na południu Europy i w Ameryce Południowej. Dostarcza włókna, a młode rośliny są także cenionym warzywem.