Odpowiedzi

2011-08-06T21:33:24+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).

Michael Jackson w Polsce wystąpił 20 września 1996 roku na warszawskim lotnisku na Bemowie. Był pierwszy i jednyny jego koncert w Polsce. Organizatorami tego wydarzenia muzycznego byli RMF FM i Viva Art Music, natomiast oficjalnym sponsorem MK Cafe. Patronat medialny objęły Gazeta Wyborcza i Polsat. Występ Jacksona był częścią ogólnoświatowej trasy koncertowej albumu „History”.

Już od samego rana fani okupowali hotel Marriott, aby zobaczyć Jacksona. Na koncercie zgromadziło się ok. 120 tysięcy osób. Przygotowana specjalna scena dla "Króla Popu" została przywieziona kilkudziesięcioma ciężarowymi samochodami, a nad jej prawidłową  konstrukcją czuwało ponad 200 osób. Ponadto  ten niecodzienne wydarzenie muzyczne, którego nigdy wcześniej nie było w Polsce w takim rozmiarze, zabezpieczało kilka tysięcy pracowników ochrony, policji i wojska. Po koncercie lotnisko Bemowo przypominało wielki deptak, po którym ludzie wychodzili w bezładzie, byle by tylko dotrzeć do domu.

To byl jedyny koncert w Polsce. Co prawda w roku 1997 amerykański artysta odwiedził jeszcze raz Polskę, ale impreza muzyczna się już nie odbyła. Jackson planował zbudować w Warszawie park rozrywki.

 

Pozdrawiam.

 

1 5 1