Mięśnie gładkie i mięśnie poprzecznie prążkowany serca kurczą się niezależnie od woli organizmu, a skurcz mięśni poprzecznie prążkowanych szkieletowych zależny od woli organizmu. Która właściwość jest istotna dla człowieka podczas snu lub utraty przytomności. Odpowiedz uzasadnij.
z góry dzięki;) PILNE!!!!!

3

Odpowiedzi

2009-12-29T14:48:38+01:00
Podczas snu czy tez utraty przytomności wazne jest funkcjinowanie mieśni gładkich i mięśni poprzecznie prążkowany serca działających nie zależnie od woli człowieka ponieważ bez funkcjonowania tych mięsni człowiek nie może żyć.
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-29T14:48:50+01:00
W czasie snu lub utraty przytomności bardzo istotne znaczenie ma kurczenie się niezależnie od naszej woli mięśni budujących narządy wewnętrzne(gładkie), a zwłaszcza serce(poprzecznie prążkowany sercowy). Gdy śpimy lub tracimy przytomność, nie możemy podejmować decyzji(np. o ruchu kończyną). Gdyby serce i mięśnie narządów wewnętrznych były zależne od woli człowieka, w czasie snu czy utraty przytomności(w gruncie rzeczy człowiek śpiący jest nieprzytomny) zaburzeniu ulegałyby funkcje życiowe organizmu, co prowadziłoby do śmierci.

Chyba o to chodzi... ;)
2009-12-29T14:57:53+01:00
Dla człowieka ważna jest właściwość pracy mięśni poprzecznie prążkowanych serca, ponieważ podczas snu nie mamy wpływu na to jak oddychamy, więc gdyby nie działo się to samodzielnie po prostu nasze serce przestałoby pracować i moglibyśmy umrzeć. To samo z utratą przytomności.