- wysoko tłuszczowa - dieta mleczna - dieta jogurtowa - dieta ziemniaczana - śródziemnomorska - dieta niskokaloryczna - dieta oczyszczająca - dieta 1000 kalorii - dieta proteinowa - dieta owocowa - dieta makrobiotyczna - dieta Kapuściana - dieta Szwedzka czyli Dieta Kopenhaska (13-sto dniowa)
ktoś by mógł je scharakteryzować?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-29T15:54:59+01:00
Dieta Kopenhaska
Dieta kopenhaska jest dietą bardzo restrykcyjną, nazywa się ją często dietą wyniszczającą i nieracjonalną, jednak jak wszystkie diety ma swoich zwolenników i przeciwników.
Do pierwszej grupy należą osoby, którym rzeczywiście udało się schudnąć bez żadnych dolegliwości, do drugiej zaś, dietetycy i lekarze, którzy ostrzegają przed jej negatywnym wpływem na organizm oraz osoby, które podczas stosowania diety 13 dniowej doznały poważnego uszczerbku na zdrowiu! Podobno ściśle przestrzegając diety kopenhaskiej można poprawić sobie przemianę materii i stracić od 7 do 20 kilogramów w niespełna dwa tygodnie! Opis diety jest bardzo schematyczny, składa się z kilku produktów wchodzących w skład śniadania, lanchu i obiadu, które powtarzają się co kilka dni. Według dietetyków jest ona daleka od diety optymalnej, nie dostarcza odpowiedniej ilości niezbędnych dla zdrowia pierwiastków a proporcje między białkami, węglowodanami i tłuszczami są poważnie zachwiane. Zapewnienia, że po zakończeniu diety 13 dniowej możemy powrócić do starych nawyków żywieniowych bez obawy przed efektem „jo - jo", możemy niestety włożyć między bajki, ponieważ jest to kwestia indywidualna i niemożliwa do przewidzenia!

Dieta Kapuściana
Dieta kapuściana to dieta bardzo modna znana i szybka dieta. Jadłospis w tej diecie jest nieskomplikowany, a przygotowanie potraw bardzo proste. Dieta kapuściana znana jest także jako dieta szwedzka, dieta kalifornijska czy dieta kanadyjska. Stosowało już ją wiele gwiazd. Odchudzanie podczas tej diety nie wymaga wysiłku a już zwłaszcza dla tych, którzy lubią jeść kapustę. Ci, którzy stosowali tą dietę, mówią, że jest to nie tylko szybka dieta, ale i bardzo zdrowa, kapusta bowiem ma wiele cennych witamin. A więc schudnij dzięki kapuście. Możesz szybko schudnąć jedząc kapustę. W ciągu tygodnia można schudnąć nawet do 4-5 kilogramów.

mleczna
Pierwszą najważniejszą zasadą jest jedzenie dania mlecznego na obiad (od poniedziałku do czwartku). Dietę można przerwać po 10 dniach. Nalży tylko pamiętać aby przynajmniej raz w miesiącu powtórz tą dietę.
Dieta ta jest bardzo skuteczna a jednocześnie prosta i bezpieczna. Można ją stosować bez obaw o zdrowie. Dostarcza ona niezbędną ilość białka do organizmu. Przy jej stosowaniu nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Najtrudniejsze w całej diecie jest to, że trzeba zmniejszyć o połowę dzienną rację żywieniową. No ale bez silnej woli właściwie żadna dieta nie będzie skuteczna.


Dieta owocowa
Dieta owocowa polega na jedzeniu samych owoców, bez żadnych dodatków. Można jeść jeden rodzaj owoców (np. jabłka) lub kilka rodzajów owoców. Ilość jest w zasadzie dowolna jak i sposób przygotowania, możemy, więc jeść owoce surowe, gotowane, pieczone, duszone. Między posiłkami należy wypijać do 2 litrów niegazowanej, naturalnej wody mineralnej. Dzięki diecie owocowej szybko i łatwo oczyścimy nasz organizm z toksyn, odciążymy układ krążenia i utrzymamy właściwe ciśnienie tętnicze.

1 5 1