Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-12-29T15:10:32+01:00
Głównymi bohaterami antycznej tragedii Sofokles pt ''Antygona '' jest król Kreon i jego siostrzenica Antygona. Dieczyna wywodzi się z królewskiego odu lbdakidów. Ma troje rodze ństwa siostrę Ismenę, oraz nieżyjąćych braci: Polinika i Etoklesa. Jest córką Jokasty i Edypa. Kreon to brat Jokasty, mąż eurydyki, ojciec hajmona.
Dramat nie zawiera informacji na temat wyglądu zewnętrznego postaci.
Bohaterowie różnią się wielona cecham,i, jednak to przeciwieństwo nie bierze się z zupełnych różnic charakteru, ale często z ich podobieństwa. Antygona chce pochować swojego brata mimo zakazowi króla.Antygojna i Król prowadzą spór kto ma racje. Jednak Kreon zamyka Antygone, a ona popełnia samobójstwo. Antygona była świadoma swych konsekwencji z czynów i nie próbowała ich unikać. Była odważna, szanowała prawa boskie. Kreon był wyniosły i egoistyczny, dbał o zachowanie autorytetu władcy.
Według mieszkańców Antygona i kroen to dwie różne osobowości. Zyskała sympatię i szacunek mieszkańców przez to, ,że z miłości do brata oważyła się złamać zakazy króla. Kreon swojo bezwzględnością i nieugientością przyczynił się do śmierci trojga bliskich osób.
Uważam , że Kreon i Antygoina są postaciami tragicznymi. Oboje ponoszą kleske.