Chciałabym streszczenie jakiś 2 ciekawych książke dla nastolatek tylko nie bieżcie całości z neta.
Za streszczenie więcej niż 2 książek lub napisane włsanoręcznie tylko nie z króciótko --> daje naj
( NIE CHCE STRESZCZEŃ SAGI ZMIERZCHU ANI HARREGO POTTERA!!!!! )

2

Odpowiedzi

2009-12-29T15:37:58+01:00
Lato tajemnic

Caitlin Morland była zawsze spragniona ciekawych przeżyć.
Kiedy więc zdobyła stypendium elitarnego liceum artystycznego, przyjęła z radością przyjaźń olśniewającej Izzy Thorpe i intrygującej Summer Tilney. Wciągnięta w ich niecodzienne życie, Caitlin próbuje rozwikłać tajemnice otaczające jej przyjaciółkę Summer. Zaproszona przez rodzinę Tilneyów do ich włoskiej posiadłości, odkrywa, że sprawy rzadko wyglądają tak, jak sobie wyobrażaliśmy. Powieść ta podąża śladem "Tajemnic miłości sióstr Dashwood", książki, która odniosła ogromny sukces. Ta dowcipna, pełna humoru historia wzorowana na klasycznej powieści Jane Austen, sprawi, że będziecie śmiać się od ucha do ucha. Książka ta łączy w sobie głęboką prawdę o naturze ludzkiej z pełnym zrozumienia podejściem do problemów współczesnych nastolatków.

Dlaczego mi to robisz mamo

Chelsea wstydzi się ojca, który handluje zupą z furgonetki. Mało tego! "Autobar" parkuje często przed szkołą, na oczach wszystkich jej znajomych!
Jemma postanowiła zostać aktorką, lecz rodzice rzucają jej kłody pod nogi. Kręcą nosem na lekcje gry aktorskiej i casting w teatrze miejskim
Sumitha zakuwa jak szalona - ku wielkiej radości mamy i taty, nieświadomych przyczyny tej wyjątkowej pilności.
Jon obawia się, że nie zdoła poderwać Sumithy, bo koszmarny ojciec, zwariowany na punkcie sportu i ćwiczeń fizycznych, stale przekręca jej imię, a matka, świeżo upieczona studentka, włóczy się po demonstracjach.
Laura ma problemy z ciężarną mamą, do tego stopnia obojętną na problemy środowiska naturalnego, że zabrania córce uczestniczyć w pikietach organizowanych przez cudnego Daniela z sąsiedztwa. Na domiar złego ojciec żyjący na kocią łapę z wredną Betsy, topi smutki w alkoholu.


według mnie wszystkie książki autorstwa Rosie Rushton przeznaczone dla młodzieży są fantastyczne.
Przeczytałam wszystkie i jestem z tego powodu szczęśliwa ponieważ fabuła tych książek jest związana z naszym zyciem

1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-29T15:47:50+01:00
Heartland. Tom 9. Z każdym nowym dniem

Znany na całym świecie cykl „Heartland” opowiada o schronisku dla koni wtulonym między wzgórza Wirginii, które jest przytuliskiem nie tylko dla zwierząt. Leczy się tu blizny przeszłości, jakie noszą źle traktowane konie. Także ludzie przebywający w Heartlandzie znajdują tu ukojenie i siłę do pokonywania życiowych przeciwności. Nastoletnia Amy, bohaterka cyklu, musi nie tylko poradzić sobie zestratą mamy, ale i opiekować się całym schroniskiem.


Tytuł: Zwierzenia Nastoletniej Niani (1)

Książka ?Zwierzenia Nastoletniej Niani? to pierwszy tom 3 częściowej powieści Victorii Ashton. Powieść ta opowiada o realiach większości najbogatszych rodzin z Nowego Yorku, które żyją zupełnie inaczej niż normalni ludzie a za wszystkie ich szalone pomysły obrywa służba, która pod wielką presją stracenia pracy musi nadążać nad wszystkimi zachciankami swoich pracodawców.
Szesnastoletnia Adrienne zatrudnia się jako niania ośmioletniej Emmy - genialnego dziecka z piekła rodem, które zdążyło się już pozbyć pięciu poprzednich opiekunek. Ale Emma to i tak anioł w porównaniu ze swoją siedemnastoletnią siostrą, Cameron. Wszyscy wiedzą, jaka z niej podła potrafi być osoba. Wszyscy, poza Adrienne, która nawet po ostrzeżeniach swojej najlepszej przyjaciółki nie zraża się do nowo poznanej dziewczyny. Cameron i nasza bohaterka spędzają ze sobą coraz więcej czasu. Jednak czy jedna z najbogatszych i najpiękniejszych nastolatek w Nowym Yorku chce tak naprawdę przyjaźni czy może czegoś innego? jej chłopaka!!!!
Niezwykle porywająca opowieść dwóch przyjaciółek pracujących u bardzo bogatych ludzi śmietanki towarzyskiej. Przejmujące wątki wprawiają czytelnika w niezwykłą chęć poznawania co się stanie ?za chwile?. Niewiarygodny jest także fakt, że choć książka mówi o bardzo trudnych realiach, w których musi pracować służba najbogatszych, powieść wciąż rozśmiesza nas co chwile. Polecam gorąco dziewczynom w wieku nastoletnim!
3 3 3