Hiacynt był ulubieńcem Apolla; w zabawie został uderzony dyskiem. z krwi umierającego wyrosły kwiaty nazwane jego imieniem. jak sobie wyobrażasz powstanie innych kwiatów, np. róży, stokrotki, fiolka, niezapominajki-w 5-10 zdaniach(wymyślone)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-29T15:45:06+01:00
Powstanie innych kwiatów wyobrażam sobie w podobny sposób. Róża powstała prawdopodobnie od imienia Róża, a niezapominajka być może powstała od słowa nie zapomnieć.Wydaje mi się że właśnie tak powstają inne kolejne słowa i dzięki nim nasz świat jest lepszy i więcej słownictwa się w nim mieści.
7 3 7
2009-12-29T20:04:31+01:00
Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, w każdym razie gdzieś bardzo daleko stąd, żyli sobie Hadrian i Eurydyka. Byli w sobie szalenie zakochani. Niestety pewnego dnia los pokrzyżował ich drogi. Król nakazał Hadrianowi wyjechać na wojnę. Kiedy się rozstawali, dziewczyna strasznie płakała, a jej kryształowe łzy spływały na trawę. Kiedy ukochany odjeżdżał powiedział do Eurydyki: Nigdy cię nie zapomnę. Później w miejscu gdzie spłynęły łzy, wyrosły małe, niebieskie kwiatuszki, które dziewczyna nazwała niezapominajkami.
9 4 9