Napisz żartobliwy przemówienie na uroczystość jubileuszu dwudziestopięciolecia pracy Dmuchacza Balonik –Filipa Żaby ,pracownika firmy balonika sp.z.o.o., według planu
•zwroty grzecznościowe skierowane do jubilata
•wyliczenie kolejnych etapów kariery
•podkreślenie doniosłości pracy jubilata
•pochwała jakości wykonywanej pracy
•przypomnienie jego oddania sprawom firmy
•podkreślenie jak jest lubiany przez współpracowników
•apel do pracowników aby brali przykład z Filipa żaby
•życzenia zdrowia szczęścia i długich lat dalszej owocnej pracy

1

Odpowiedzi

2009-09-15T23:55:15+02:00

Szanowny Jubilacie!!!
Jakże miło jest nam powitać Cię dziś tutaj w tym szacownym gronie. Od milionera do pucybuta tak można byłoby określić Twoją karierę. Zaczynałeś tuż po studiach jako młody i ambitny kierownik fabryki z ukończonymi dwoma fakultetami i znajomością trzech języków. Zostałeś następnie zdegradowany do poziomu kierownika zespołu. Aż skończyłeś jako zwykły Dmuchacz baloników zapominając nawet alfabetu. O! Jakże wielka jest Twoja prostota! Jakże ważną społecznie pełnisz rolę dmuchając baloniki! Czy ktoś może sobie wyobrazić ile uśmiechu pojawia się na dziecięcych twarzach gdy mogą pobawić się, nadmuchanym przez szanownego Pana Żabę balonikiem? Jakże on to robi dokładnie. Każdy centymetr sześcienny powietrza wpompowuje dokładnie, z wielkim wyczuciem. Jest oddany bez reszty firmie. W wolnym czasie w domu wspiera jej rozwój dmuchając kolejne baloniki. Ale dobrze że także przychodzi do pracy.. Któż bowiem może wyobrazić sobie dzień bez uśmiechu na widok potykającego się jak co dzień w progu Pana Żaby. Wszyscy go kochają. Szczególnie za kanapki, które przynosi do pracy, a które przygotowuje jego niestrudzona żona. Ona cieszy się jego apetytem a tymczasem posilić się może cała firma. Bierzcie Państwo przykład z Pana Filipa! Należy wnosić wkład w rozwój firmy. Może czyjaś żona robi dobre naleśniki?
Życzymy więc Panu Żabie kolejnych sukcesów, dużo szczęścia zdrowia i długich lat owocnej pracy na której skorzystają wszyscy (oprócz niego samego). Żyj nam sto lat!!!
3 3 3