Odpowiedzi

2009-12-29T16:29:07+01:00
Droga Kasiu!! ......... 29.12.09r
Na początku mego listu chce Cię bardzo serdecznie pozdrowić i podziękować Ci za twój wcześniejszy list.
Pisze do Ciebie aby uświadomić Cię że przesiadywanie godzinami przed telewizorem nie jest ciekawe, ale nawet szkodliwe. Wiem że robisz to codziennie, co wywnioskowałam z Twojej poprzedniej korespondencji. Tracisz przez to tyle przyjemności. Jezdzenie na rowerze, pływanie, gra w piłke, a nawet spotkania z przyjaciółmi przeciekają Ci przez palce, gdy siedzisz przez telewizorem. Oczywiście, można od czasu do czasu włączyć telewizje i oglądnąć ulubiony serial, ale w zyciu potrzeba troche różnorodności. A nawet gdy oglądasz telewizje psujesz sobie wzrok. Jest to naprawde nie ciekawe, więc prosze Ciebie o to byś zaczęła robic cos wiecej niz tylko oglądać filmy.
Na koncu chce Cię jescze pozdrowić i naprawde zachęcic do tego byś przestała nałogowo oglądać tv.
Odpisz wkrótce, ........ (twoje imię)

12 3 12
2009-12-29T16:32:28+01:00
Miejscowość, date, podpis, itd sam chyba napiszesz, co? a więc tak:

Drogi Tomku ( na przykład ).
Myślałam dzisiaj nad tym, czy warto godzinami siedzieć przed komputerem. Myślę, że to strata czasu i zamiast tego możemy np. pograć w coś z przyjaciółmi, czy inaczej, ciekawiej spędzić czas wolny. Komputer jak i telewizor psują nam wzrok i słuch, a jeżeli będziemy siedzieć za długo może to doprowadzić do jakiś większych urazów. Siedzenie przed komputerem czy telewizorem, owszem ma jakieś korzyści np. możemy się czegoś dowiedzieć, znaleźć informacje z naszego rejonu, kraju czy z całego świata. Zamiast tracić czas na przesiadywania przed tego typu urządzeniami lepiej spotkać się ze znajomymi, pograć w coś, czy spędzić czas na świeżym powietrzu. Nie dość, że zyska na tym nasze zdrowie to nasz organizm będzie dotleniony i na pewno będziemy się czuć lepiej. Nie przesiadywanie przed komputerem czy telewizorem pozwoli nam na spędzanie większej ilości czasu np. na udoskonalaniu naszego hobby. Lepiej jest znaleźć sobie jakieś ciekawe zainteresowanie. Siedząc przed komputerem tracimy wiele, a przede wszystkim tracimy na naszym zdrowiu. Nie przesiadując przed telewizorem zyskamy dużo więcej czasu. Dlatego staraj się spędzać mniej czasu przed telewizorem i komputerem. mam nadzieję, że Ci się uda. Pozdrawiam (twoje imię)


przepraszam za błędy, ale pisałam na szybko. mam nadzieję, że może być. : - )
POWODZENIA : *
12 4 12
2009-12-29T17:47:08+01:00
Niewarto siedziec przed komputerem i telewizorem, poniewaz oczy sie psuja, źle sie czujemy potem. Lepiej wyjsc sobie na dwor, pogarc w pilke z kolegami. MOzna tez wyjsc na spacer z babcia lub kims iinnym(np. z dziewczyna ;D).Taki tryb zycia jest o wiele zdrow2szy. Na stare lata odczujemy to , ze kiedys siedzielismyh przed komputerem.
9 3 9