Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-29T17:29:26+01:00
Czy internet jest zagrożeniem, czy oknem na świat? Powiedziałbym, że jest i niebezpieczny i stwarza wielkie możliwości. Jednak czy szala przeważa się na plusy, czy na stronę minusów?
Internet powstał w latach sześćdziesiątych, prawie zupełnie przez przypadek, w genewskim ośrodku fizycznych badań nad materią i anty-materią. Służył do komunikacji między komputerami, specjalnie do tego celu stworzono nowy protokół HTTP oraz prostą przeglądarkę. Tak powstała pierwsza sieć WWW. Technologia internet, która całkowicie zrewolucjonizowała gospodarkę, została udostępniona światu za darmo.
Dzięki internetowi możemy już zrobić prawie wszystko. Poczynając od zrobienia zakupów, porozmawiania ze znajomymi (rozmowy głosowe oraz z podglądem rozmówcy są również możliwe), a kończąc na zwykłym poszukiwaniu informacji. W sieci można znaleźć encyklopedie, książki, filmy, muzykę i nie tylko. Wszystko jest możliwe, a jaki będzie następny krok rozwoju internetu zależy tylko od jego użytkowników. Każdy może założyć swoją witrynę, udostępnić swoją muzykę, teksty i twórczość.
Czy jednak są same plusy? Otóż nie. Internet niesie wiele zagrożeń. Jest idealnym środowiskiem dla chociażby pedofilów, gdyż w sieci można zachować prawie całkowitą anonimowość. Na stronach pozwalających handlować z innymi użytkownikami możemy zostać łatwo oszukani, a na forach dyskusyjnych obrażeni przez niekarnych forumowiczów (taki ktoś może zostać jedynie ukarany przez moderatora forum banem, czyli zablokowaniem na jakiś czas numeru IP).
Moim zdaniem „szala plusów i minusów” przechyla się bardziej na stronę dobrych stron. Przed oszustwami, pedofilami i obrażaniem przez innych użytkowników możemy się łatwo uchronić, przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa i zgłaszać wszystkich niegrzecznych użytkowników internetu odpowiednim organom zajmującym się takimi sprawami. Pozostają tylko plusy, których jest naprawdę wiele.
Podsumowując, internet jest wielkim wynalazkiem, stwarzającym wiele możliwości ludziom, którzy potrafią z niego umiejętnie korzystać.
2009-12-29T20:59:49+01:00
Jestem całkowicie przekonany, że internet jest wielkim dobrodziejstwem ludzkości. Zmienił zupełnie życie młodych ludzi XXI wieku. Ułatwil także komunikację między ludzką. w niniejszej pracy postaram się w pełni umotywować swoje stanowisko.
Czy więc sieć to zagrożenie XXI wieku? Alez nie! Z łatwością można przytoczyc wiele argumentów za tym , że internet jest dobrodziejstwem.
Wielu samotnych ludzi dzieki temu, że siedzi przed monitorem komputera i komunikuje się przez internet zyskuje kontakt z innymi ludźmi. Jedni wymieniają e-maile czy rozmawiaja przez gg z rodzina, znajomymi, inni poznaja w sieci nowych ludzi, a nawet nowe miłości i przyjaźnie. Wreszcie niektórzy przez internet wykonuja swoją prace. Siec ułatwia życie i wielu pracownikom umozliwia kontakt z pracodawcą. Można też podać bardziej spektakularne przykłady uzyteczności internetu. Głośny był kiedyś przypadek kobiety która przez internet znalazła człowieka, który zasponsorował leczenie jej chorych dzieci, w ten sposób ratując im życie. Tak więc trudno nazwać w jeje przypadku internet jako narzędzie szkodliwe.Tak więc sieć, jak każde narzędzie, moze służyć dobru człowieka albo mu szkodzić. Wystarczy z niego mądrze korzystać, by przyniósł pożytek, można też jednak łatwo wpaść w pułapkę uzależnienia od niego paść ofiarą oszustów czy złodziei z powodu naiwnosci.