Odpowiedzi

2009-12-29T18:40:18+01:00
Czy istnieje takie coś jak dobry podatek postaram odpowiedzieć się na to pytanie ale potrzebne konkretne argumenty.
Pierwszym argumentem jest to, że ludzie każdy obywatel w państwie musi płacić podatki.
Drugim argumentem jest to, że podatek to nie jest dobra rzecz która ucieszyła by każdego obywatela, podatek musi płacić każdy człowiek aby potem nie mieć długów.
Ostatni argument przytoczę ponieważ myślę, że każdy z nas powinien miarkować się co do wydawania pieniędzy.
Podsumowując moje argumenty uważam iż nie ma czegoś takiego jak dobry podatek, nie ma i nie wiem czy zadziałałby jakoś na innych mieszkańców miast.
1 2 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-29T20:27:27+01:00
W świecie dzisiejsze j rzeczywistości wszyscy zmuszeni jesteśmy płacic podatki. Jednak dla wszystkich jest to obciążenie dla kieszeni. Większośc społeczeństwa polskiego uważa, ze w ten sposób jest okradane, ponieważ przy pensji ma odliczany podatek, a co roku musi jeszcze rozliczyc się z Urzędem Skarbowym składając do końca kwietnia deklarację podatkową. Jednak istnieją argumenty na słowa W. Churchila.
Za dobry podatek można uznac odpis 1%, który wprowadzono do polskiego systemu podatkowego w 2004 r. Polega on na tym, że odpisujemy 1% od rocznego podatku należnego fiskusowi i przekazujemy tą kwotę wpłacając na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Oczywiście w ten sposób mniej pieniędzy trafi do skarbu państwa, ale jednocześnie możemy wspomóc działalnośc wielu instytucji, fundacji. Wspierając konkretną organizację wspieramy przede wszystkim realizowane przez nią cele i pomagamy tym, na rzecz których ta organizacja działa. W wielu przypadkach są to fundacje, które utrzymują się tylko z datków podarowanych przez ludzi i wspomagają leczenie np. chorych dzieci.
Dobrym podatkiem można również nazwac moim zdaniem podatki ekologiczne. Pod tym pojęciem rozumiemy obciążenia finansowe doliczane do cen produktów, które wykorzystywane w sposób masowy i rozproszony, stanowią bardzo dużą uciążliwość dla środowiska w fazie produkcji, konsumpcji lub poprodukcyjnego składowania. Oczywiście wiele osób może się oburzyc - dlaczego mam płacic więcej, ale do każdego z nas należy ochrona środowiska w jakim żyjemy. Poza tym sami możemy wybrac produkt czysty ekologicznie, a tym samym uniknąc zapłacenia ekopodatku. Doliczenie tego podatku równoznaczne jest z podniesieniem ceny, ale należy traktowac to działanie jako „opłatę ekologiczną” , płaconą przez ich konsumentów, zanieczyszczających w ten sposób środowisko. Tym sposobem każdy z nas przeznacza częśc swoich dochodów na pokrycie części kosztów ochrony środowiska. Celem opłat produktowych jest też ograniczenie zużycia produktów ekologicznie uciążliwych.
Za dobry podatek uznałabym również podatek od spadku i darowizny płacimy, który jest płacony w chwili otrzymania w drodze spadku lub darowizny określonego majątek (w postaci ruchomości, nieruchomości, wartości pieniężnych, praw majątkowych itp.) osoba, która otrzymuje spadek wzbogaca się, więc naturalną rzeczą jest zapłacenie podatku, który zasila skarb państwa. Jest płacony jest od przyrostu majątku.
1 4 1
2009-12-29T21:22:31+01:00
Przyklad pierwszy:każdy obywatel w państwie musi płacić podatki.
przyklad drugi: podatek który płacimy w chwili otrzymania w drodze spadku lub darowizny.
trzeci to moze byc podatek ten 1% ktory jest odliczany i przekazywany jakiejs organizacji, fundacji.

no i z tego jakis referat sobie zrob ;)
mysle ze w jakis sposob pomoglam;**