Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-29T17:56:42+01:00
Demokracja jest dla każdego państwa bardzo ważna. W ten sposób o losach państwa może decydować cała ludność, a nie tylko jedna osoba. Poprzez taki sposób władzy mieszkańcy danego kraju wybierają swoich przedstawicieli, którzy ich potem reprezentują, podpisują różne umowy, nadają nowe prawa, obowiązki, przywileje itp. W taki sposób wybieramy np. prezydenta. Demokracja zapewnia nam wpływ na rządy i ważne decyzje w sprawach państwa. Dzięki niej o losach kraju nie decyduje jedna osoba. Każda ważna dla nas sprawa jest przegłosowana przez grono wybranych przez nas wcześniej reprezentantów.
To też może Ci się przydać:
Istnieja dwa rodzaje demokracji:
demokracja bezpośrednia- podejmowanie decyzji przez ogół obywateli. Taki sposób został jednak zastąpiony przez demokracje pośrednią-najwyższa władza należy do narodu, jednak rządy w imieniu sprawują przedstawiciele.
2009-12-29T18:40:03+01:00
Demokracja jest nam potrzeb aponieważ wystepuje bardzo czesto zarowno w tekstach poświęconych myśli społeczno-politycznej jak i w życiu publicznym.
Demokracja jest forma ustroju państwa w ktorej obywatele tego państwa narod lud sprawują rządy bezpośrdenio lub za pośrednictwem wybranych przedstawicieli.. Demokratyczny model ustroju państwa roziwjany i doskonalony w Europie i w swicie od czasow oświecenia wywodzi sie ze starozytnej Grecji. (mista-państwa0 ateńskiego.

Hm mam nadzieje ze pomogłam :) Pozdrawiam