Odpowiedzi

2009-12-29T20:59:07+01:00
Za człowieka cichego i pokornego uważam Matke Terese z Kalkuty. Pomagał ona potrzebującym bez jakieś splendoru, nie robiła tego dla własnej satysfakcji, sławy tylko dla ludzi trędowatych, potrzebujących, biednych i dla Boga. Zachowywała sie ona zgodnie ze słowami Jezusa o pomaganiu innym bez jakiegoś splendoru itd. To jak szybko zechaciała być zakonnica świadczy o tym, że była osoba głeboko wierząca mającą to "coś" czego wymaga od nas Chrystus a czego w dzisiejszym świecie w którym pełno zła brakuje nam bardzo czyli tego coś. Oprócz tego wzywała do niezabijania nowonarodzonych(aborcja). Jest ona przykładem człowieka pokornego, cichego który Boga i bliżnich umilował ponad siebie czego wymaga od nas Chrystus- Zbawiciel.

Nie bądz wyrozumiały, pyszny, jeżeli taki nie jesteś to dobrze, jeżeli nie to sie nawróc ponieważ Chrystus powiedział "Nie wam znać dni ni godziny wyznaczone przez ojca mego"(w kontekście śadu ostatecznego)
5 4 5
2009-12-29T21:20:08+01:00
1. Człowiek cichy i pokorny to taki człowiek który potrafi znaleźć rozwiązanie w trudnych problemach kierując się jedynie dobrem.
Nie daje skusić się złym namowom często nawet robi dobrą minę do zlej gry będąc przy tym wyjątkowo pokornym oraz cichym. Zyskuje przy tym przychylność ludzi i podziw osób zazdroszczących mu. Jest uważany za człowieka nie umiejącego powiedzieć nie lub przeciwstawić się innym. Uważam że takich ludzi brakuje na świecie i powinno się ich szanować chociażby ze względu na to że jest ich tak mało i nie łatwo ich znaleźć ponieważ we współczesnym świece dominują ludzie zadufani w sobie egoistycznie nastawieni do otaczającej ich rzeczywistości i zwyczajów stając się przy tym wybuchowymi i nad zbyt wybuchowymi.

2. Aby nigdy nie zabrakło ci nadziei na lepszy wizerunek własnej osoby i sposobu bycia. Nawet jeśli jesteś będziesz bliska ideałowi nie rezygnuj z ulepszana się i pracowania nad sobą w celu bycia lepszym człowiekiem.
2 3 2