Przypowieść o dobrym i złym drzewie
Przypowieść o kąkolu
Przypowieść o siewcy
Przypowieść o pannach mądrych i głupich
Przypowieść o synu marnotrawnym
Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie

Która z wyżej wymienionych przypowieści wywarła wpływ na twoje życie i dlaczego ?

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-29T19:39:58+01:00
NA mnie największy wpływ wywarła przypowieść o synu marnotrawnym gdyż pokazuje nam kosztowne błędy niektórych ludzi a także pokazuje innych któży potrafili im je przebaczyć. Po przeczytaniu tej powieści popatrzyłem inaczej na świat i od tamtego czasu potrafię ludzia przebaczyć więcej.
2009-12-29T19:43:57+01:00
Przypowieść o synu marnotrawnym wywarła na mnie największy wpływ gdyż sam tego doświadczyłem.Sam uciekłem z domu gdyż pokłóciłem się z ojcem. Byłem głupi . Musiałem mieszkać u kolegów . Lecz po jakimś czasie wróciłem do domu gdyz brakowało mi pieniędzy. Ojciec mi przebaczył.
3 3 3
2009-12-29T21:02:25+01:00
Przypowieść o syny marnotrwanym jest wielce pouczająca. oto, po długiej nieobecności roztwoniwszy majątek powraca do w\\swojej rodziny (ojca i brata) zrozpaczony. Młody człowiek potrzebujący pomocy. Moglibyśmy przypuszczać że za swoje uczynki zostanie ukarany, a nawet wyrzucony z domu. Scenariusz jednak jest inny. Ojciec nie tylko przebacza swojemu synowi ale również, wyprawia dla niego uczte i z otwartymi ramionami przyjmuje go do rodziny. Tłumaczy także zazdrosnemu drugiemu potomkowi, że miłość ojcowska i braterska powinna być ważniejsza od sprawiedliwości.
1 5 1