Odpowiedzi

2009-12-29T21:01:42+01:00
1.Zachowani asertywne oznacza bezpośrednie, uczciwe oraz stanowcze wyrażanie wobec innej osoby swoich uczuć , postaw , opinii lub pragnień.
2.Na drugie nie wiem.

Pozdrawiam ;)
3 3 3
2009-12-29T21:10:43+01:00
Zad1.
zachowanie asertywne jest niekorzystne dla jednostki w sytuacjach gdy zachowanie tej jednostki musi dalece odbiegać od zachowania, poglady, zdania większej grupy. Nie jest łatwo sprzeciwić sie i ,,walczyć,, o swoje zdanie mając za tak zwanych przeciewników osoby np. wpływowe. Czyli np. pracownik nie moze wobec szefa zachowywać zbyt dużo asertywnosci gdyż mogłoby sie to odbić na jego stanowisku pracy lub na pogorszenie kontaktów. Asertywna jednostka może nie potzrebnie narazić się na utratęmienia lub na szkodzie dla swojego zdrowia.
zad2.
Współczesny swiat to tak zwany obóz przetrwania. Przetrwa tylko ten kto zna zasady i potrafi z nich korzystac. W osiągnięciu wymarzonych celów potrzebna jest umiejetnosć komunikacji z drugim człowiekiem. Jest wiele zasad takich jak szczerosć i i szacunek do rozmówcy ale jest kilka dodatkowych zasad które zapenia nam dobry kontakt. Miedzy innymi: kontakt wzrokowy, oraz dobre zachowanie czyli tzw postawa otwarta. Jesli już te wszystkie cechy będą nam dobrze znane warto sie nauczyć mówienia w prost w jakim celu rozmawiamy, przecież nikt z nas nie lubi krętaczy i owijania w bawełne.
3 5 3