Odpowiedzi

2009-12-30T09:41:40+01:00
Witam szanowna pania
z mila checia pisze do pani ten list. Ccialabym w kilku zdaniach przedstawic pani wspanialego artyste jakim byl mozart.Wolfgang Amadeusz Mozart byl austriackim kompozytorem i muzykiem. urodzil sie 27 stycznia 1756 w Salzburgu zmarl zas 5 grudnia 1791 w Wiedniu. razem z Haydnem i Beethovenem nalezeli do grona klasyków wiedeńskich. bardzo cenie tego wybitnego artyste za swoj trud wlozony do komponowania. Pozdrawiam serdecznie pania i zapraszam do poczytania o mozarcie w roznych zrodlach.

z powazaniem
......
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-30T11:36:09+01:00
Szanowna Pani ....

Piszę do Pani, by podzielić się opinią o największym kompozytorze jakim niewątpliwie był Wolfgang Amadeusz Mozart.
Mimo iż żył tylko 35 lat, zdążył pozostawić po sobie kilkaset skrzących się dowcipem i wyróżniających słynną mozartowską lekkością oraz melodyjnością utworów. Ponad 50 symfonii, kilkadziesiąt koncertów fortepianowych, skrzypcowych, fletowych i na inne instrumenty solowe z towarzyszeniem orkiestry, blisko 20 mszy oraz inne utwory muzyki kościelnej, 13 oper, które do dnia dzisiejszego znajdują się w repertuarze wszystkich teatrów operowych świata.
Był niewątpliwie geniuszem swojej profesji i mam nadzieję że zachwyci Panią również swoim nietuzinkowym i wyjątkowym talentem. Ja osobiście jestem pod wielkim wrażeniem jego twórczości. I mam nadzieję że choć w małej mierze zachęciłem/am Panią do głębszego poznania tego artysty,

Z poważaniem.
1 4 1