Temat;Jest człowiekiem pracowitym jak pszczoła, a jego praca służy innym. Opisz taką osobę, opowiedz o jej działaniach i wyjaśnij, dlaczego zasługuje na szacunek . Ta praca powinna zając przynajmniej 3/4 strony. (Nie całą kartkę)

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-30T10:17:18+01:00
Moja koleżanka Ania jest człowiekiem pracowitym jest pszczoła, a jej praca służy innym. Anka jest wolontariuszem. W każdy weekend razem z innymi wolontariuszami jeździ do supermarketów i zbiera pieniądze dla dzieci z biednych rodzin. Za uzbierane pieniądze kupują wyposażenie szkolne i przekazują je ubogim dzieciom. Dzięki nim w tym roku juz 100 osób może tak jak inni uczniowie nosić ładny tornister, piórnik, może uczyć się z nowych podręczników i ćwiczeń.
Uważam, że Ania zasługuje na szacunek. Nawet latem kiedy wszystkie dzieci bawią się na podwórku, ona sumiennie wykonuje swoją pracę. Ania bardzo się stara bo wie, że dzięki niej na twarzach smutnych dzieci pojawia się uśmiech. Myślę, że powinniśmy brać z niej przykład. Gdyby takich ludzi jak ona było na świecie więcej wszystkim żyłoby sie lepiej.
2009-12-30T10:53:08+01:00
Moja koleżanka Zuzia jest bardzo pracowita jak pszszółka.W wolne dni od szkoły chodzi na stołówkę szkolną i myje naczynia,a czasem nawed po szkole zostaje.Gdy na ulicy zobaczy bezdomne zwierze odrazu się nim opiekuje.Gdyż ona przyprowadza je do domu,a rodzice dzwonią do schroniska,by nim się zaopiekować.Przed jej blokiem jest bezdomny pies,ale już jej rodzina i ona panowali na tym i chcieli by mu było lepiej w schronisku,ale jedna on tam nie chciał pojechac.Zuzia chciała go wziąc do domu,ale on uciek.Więc zorganizowała zbiórke i mieszkańcy tego ośedla zrobili mu bude.Oraz codziennie go dokarmiaja.Zuzia nawed w domu ma zapas karmy dla niego.Brdzo płakała jak pies nie chciał z nią zostać,ale przzy niej najbardziej czuje sie bezpieczny.Bardzo lubie Zuzie jest moją najlepszą przyjaciółką.Raz w miesiącu chodzimy do schroniska odwiedzamy tam zwierzęta i organizujemy zbiórki na osiedlu na rzecz bezdomnych zwierzą po czym kupujemy niezbędne rzeczy dla schroniska,albo poprodstu im dajem nasz dar od osiedla.Myśle,że wiele juzdzi powiną sie tak zachwywać poniewąż zwierze powino być tak samo traktowane ja człowiek.Zwierzej jest w pewnym sensie człowiekiem tylko bez duszy.
PS.PROSZE JAK MOŻESZ TO DAJ NAJLEPSZĄ>
  • Użytkownik Zadane
2009-12-30T11:08:32+01:00
Moja najlepsza przyjaciółka Maja jest naprawdę pracowita jak pszczółka. Na każdej lekcji zgłasza się, nie dokucza innym, pomaga osobom, które nie radzą sobie z nauką. Wszyscy, którym Maja pomogła są jej bardzo wdzięczni bo dzięki temu, dostają lepsze oceny i pilnie się uczą. Moja przyjaciółka jest uczennicą na medal. Całymi dniami się uczy, co za tym idzie - dobre oceny z klasówek, wypracowań i dyktand. Wykonuje dodatkowe prace min. plakaty, pomaga pani dbać o naszą szkolną gazetkę. Czasami jej zazdroszczę tych piątek a nawet szóstek. Wiem, że to moja najlepsza i najważniejsza przyjaciółka i cieszę się jej sukcesami.