Opowieść Wigilijna

2 do wyboru potrzebuję do końca ferii:

1.Gdybym był duchem i miał moc ostrzegania i dawania rad, to zawędrowałbym do...

2.Napisz wypracowanie na temat roli pieniądza (na podstawie własnych doświadczeń i znanych utworów literackich).

1

Odpowiedzi

2009-12-30T11:00:53+01:00
~~~~Wypracowanie na temat roli pieniądza (na podstawie własnych doświadczeń i znanych utworów literackich). ~~~~

Pieniądz. Dzięki niemu człowiek w ogóle nie jest szczęśliwszy. Ta właśnie miłość do brzęczących monet zmieniła życie starego człowieka. W chwili, gdy Scrooge zmienił swoje życie i zaczął pomagać innym dzięki swoim pieniądzom. Wydał sporą sumę pieniężną dając datki na wonotariuszy. Kupił wielkiego indyka swojemu biednemu pracownikowi, zapewniając mu pożywienie, na które nigdy wcześniej nie mógł sobie pozwolić.
Innym przykładem że pieniądze szczęścia nie dają jest jedna posta z filmu ,,Titanic". Mężczyzna nie chce rozstać się z swoją ukochaną, lecz ona nie chce mieszkać z ;dusigroszem" i dlatego łatwo zakochuje się w ubogim człowieku.
Również matka głównej bohaterki wiedząc o uczuciach córki nie pozwala jej na odejście od bogatego biznesmena, ponieważ nie zapewni to jej dostojnego życia bez żadnej pracy i wysiłku mając bogatego synowego.
Opowieść Wigilijna pokazuje nam człowieka po zamianie. Widzimy jego zachowanie przed i po jakże cudownej zmianie. Nie tylko Scrooge, ale i jego najbliżsi cieszą się z tej zmiany. Z ponurego człowieka, który nawet skąpi sobie na pożywienie zmienia się w istotę, która pomaga biednym i troszczy się o innych.

Koniec
1 4 1