Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-31T19:25:57+01:00
Ogromny rozwój cywilizacji nastąpił na przełomie XVIII i XIX wieku. Ten przełomowy moment w dziejach ludzkości oznaczał poprawę życia wszystkich grup społecznych.
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na rozwój komunikacji. Dawniej podróż z jednego krańca Polski na drugi zajmowała wiele dni. Ten przykry fakt zmienił swe oblicze w XIX wieku, kiedy wyprodukowano pierwszą lokomotywę, statek parowy oraz otwarto Kanał Sueski.
Ważnym odkryciem było także wynalezienie telefonu przez Grahama Bella. Od tamtej pory przekazywanie informacji było szybkie i tanie. Oczywiście przez wiele lat do telefonu mieli dostęp tylko najbogatsi mieszkańcy miast, do których często schodziły się całe rzesze ludności.
Ostatnim godnym uwagi wynalazkiem, który chciałbym wymienić było lotnictwo, a konkretnie jego rozwój. Dzięki niemu możliwe było zmienianie miejsca pobytu nie tylko poprzez uciążliwe i niebezpieczne podróżowanie statkiem.

Podsumowując zarówno wiek XVIII jak i XIX stanowił ogromny przełom w dziejach ludzkości, bez którego trudno wyobrazić sobie dzisiejszą rzeczywistość.Liczę na dodatkowe punkty bo trzy to porażka..;)