Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-30T14:12:37+01:00
,,Czy tradycje mogą wpływać na tożsamość narodową?" To pytanie zadawane jest teraz przez coraz więcej ludzi, żyjących głównie na emigracji. W końcu tradycje odróżniają nas od innych narodów.
Różnice pomiędzy kulturami państw są widoczne. Możemy to spostrzec choćby na zwyczajach bożonarodzeniowych. Wszędzie obchodzone są w inny sposób. Każdy spędza wtedy święta ze swoją rodziną, swoimi rodakami i jest dumny z tego że jest Polakiem.
Inną rzeczą jest religia, która stanowi podstawę każdej kultury np. jeśli żyję w kraju,który jest jedyną siedzibą danej religii na całym świecie kocham za to moją ojczyznę, za to że jest wyjątkowa i niepowtarzalna.
Po za tym każda tradycja działa na zasadzie odrębności od innych. Wykonując rzeczy danej tradycji, utwierdzamy się w przekonaniu, że jesteśmy inni.
Te argumenty przekonują nas, że tradycje narodowe mogą wpływać na tożsamość narodową. Jednak nie są one jedyną rzeczą, które utwierdzają nas w przekonaniu o tym.Sory ale to wypracowanie chyba nie jest najlepsze, nie wiem czy o to chodzi,