Odwołując się do życia i filozofii św. Franciszka z Asyżu zredaguj przekonujący apel o humanitarne traktowanie zwierząt i ochronę środowiska naturalnego. potraktój Wiersz Anny Kamińskiej "Modlitwa do św. Franciszka" jako motto swojej wypowiedzi.

PROSZE O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ:)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-12-30T21:20:54+01:00
Człowieku przewrotny, który każdy dar natury wykorzystasz do swych materialnych celów, czemuż ,nie zatrzymasz się chwilę, by popatrzeć, jak niszczysz świat, stworzony i danym nam przez Boga? Czemu uparcie dążycie do zagłady piękna przyrody, piękna roślin, piękna zwierząt, piękna otaczającej nas rzeczywistości? Czy my, ludzie, musi za wszelką cenę pokazywać na każdym kroku naszą ignorancję środowiska? Proszę was, zastanówcie, razem zastanówmy się nad naszym zachowaniem.
Czemu krzywdzimy zwierzęta, zostawiając je często same, mimo że wzięliśmy je pod opiekę? Czemy je głodzimy, bijemy, czemu o nie nie dbamy, chociaż mamy taki obowiązek? Coraz częściej słyszymy o bestialstwie i znęcaniu się nad tymi biednymi stworzeniami, a tak niewielu z nas potrafi im pomóc...
Zastanówcie się kilak razy, zanim wasz podpis spocznie na dokumencie mówiącym o wycince ogromnego obszaru lasu. Zastanówcie się, zanim wyrazicie zgodę na budowę wielkich, trujących fabryk niszczących nie tylko środowisko, ale i nas samych.
Nie proszę o wiele. Proszę tylko o chwilę zastanowienia się nad tym, jaką krzywdzę wyrządzamy kolejnym pokoleniom swoim zachowaniem.