Z TECHNIKI : POMOCY !!!

1.Wyjaśnij pojęcie efektywności energetycznej . W jaki sposób ją się oznacza ??

2. Napisz jakie informacje powinna zawierać instrukcja obsługi sprzętu elektromechanicznego .

3. Uzupełnij tekst :
W mikrofonie pojemnościowym membranę tworzy jedna z dwóch ..... kondensatora . Porusza się ona , reagując na falę ........ , co powoduje wytworzenie zmieniającego się ...... , odzwierciedlającego chwilową wartość ....... .

4. Prąd elektryczny przepływający przez żarnik powoduje rozgrzewanie go aż do momentu świecenia ( w temperaturze ok. 2500'C ) Energia elektryczna zamieniana jest na .... i ... . Żarówka świeci ok. ... godzin .

2

Odpowiedzi

2009-12-30T13:55:26+01:00
1.Efektywność energetyczna jest to obniżenie zużycia energii pierwotnej, mającej miejce w etapie zmiany napięć , przesyłu dystrybucji lub zużycia kńcowego energi które jest spowodowane zmianami technologicznymi zapewniające taki sam lub wyższy poziom komfortu lub usług

2.Jak bezpiecznie go urzywać i jak o niego dbać

Sory ale wiem tylko tyle ^^
Mam starszą kuzynke ;D
Pozdro (;
Mam nadzieję że pomogłam.!


30 4 30
2009-12-30T19:00:50+01:00
1 ) Efektywność energetyczna jest to obniżenie zużycia energii pierwotnej, mające miejsce na etapie zmiany napięć, przesyłu, dystrybucji lub zużycia końcowego energii, spowodowane zmianami technologicznymi, zmianami zachowań i / lub zmianami ekonomicznymi, zapewniające taki sam lub wyższy poziom komfortu lub usług. Rozwiązania zwiększające efektywność końcowego zużycia energii powodują obniżenie zużycia zarówno energii pobieranej przez użytkowników końcowych, jak i energii pierwotnej.

21 4 21