Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-31T11:43:27+01:00
"ojczyzna jest to wielki zbiorowy obowiązek"

1. „Ojczyzna jest darem i zadaniem” - powiedział papież Jan Paweł II. Nasz wielki Rodak bardzo często wspominał o sytuacji Polaków i ich patriotyzmie.
2. "Kamienie na szaniec" autorstwa A. Kamińskiego idealnie przedstawiają nam sytuację Polaków w latach 1939-1945, czyli w czasach II wojny światowej. Jest to idealny przykład, świadczący o wielkim zaangażowaniu młodzieży w walkę przeciw okupantom. Rudy, Zośka i Alek - główni bohaterowie książki, nie zważając na własne rodzinne tragedie, walczyli, oddali całych siebie w zamian za swą ojczyznę. Nie pozwolili, by ich naród na zawsze zniknął z pamięci przyszłych ludzi.
3. "Latarnik H. Sienkiewicza ukazuje nam, jak bardzo może cierpieć człowiek, z powodu utraty swojego ojczystego domu, ojczyzny.
4. Wszelkiego rodzaju powstanie narodowe również świadczą o wielkim zaangażowaniu Polaków w obronę swej ojczyzny. Czasem bywało trudno, ale mimo to Polacy nie poddali się, zjednoczyli siły i bronili kraju.
5. Każdemu dziecku powinna być zapewnione edukacja, która nauczy ich walczyć o swoja ojczyznę, traktować ją z szacunkiem i nie hańbić złym zachowaniem.
6. Każdy Polak zobowiązany jest do uczestnictwa w wszelkiego rodzaju wyborach, na prezydenta, na wójta itd. To od tego zależy, jak będzie z przyszłości wyglądało ic hmiasto, miejscowość - więc też ojczyzna.