Takie małe wypracowanko ;]
Który z problemów etycznych współczesnego świata uważasz za najistotniejszy.
a oto problemy wybrać jeden i opisać w formie wypracowania :) (teza argumenty itd)
Aborcja > Eutanazja > Prawa jednostek > Klonowanie > Etyczny aspekt ochrony środowiska > Prawa zwierząt ;]
Praca domowa na święta ;]

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-30T14:43:47+01:00
----> Aborcja jest najistotniejszym problemem etycznym współczesnego świata. Spróbuje udowodnić swoją słuszność, przedstawiając argumenty.
----> Uważam, że każdy człowiek ma prawo żyć. Nie ważne czy jest zarodkiem, dzieckiem, dorosłym czy osobą starszą. Wszystko co żywe powinniśmy szanować i dać "temu czemuś" żyć. Również uważam, że gdyby pozwolić ludziom na aborcje, źle wykorzystaliby to prawo. Wszystkie "wpadki" kończyły by się usuwaniem ciąży, a później kobiety miałyby z tego powodu wyrzuty sumienia do końca życia.
----> Drugim argumentem jest to,że wszystko co Bóg stworzył powinno być szanowane, a nie zabijane. Nie po to Bóg stworzył ludzi, żeby zabijali i tylko on sam może nam to życie odbierać.
----> Aborcja powinna być dozwolona tylko w skrajnych przypadkach, gdy życie matki jest zagrożone przez ciążę. Jeśli jest inne wyjście, aby pomóc kobiecie nie przez aborcję, powinno to być wykorzystane i "bez powodu" nie zabijać dziecka.
----> Każdy ma prawo żyć, a przede wszystkim dzieci, które kiedyś będą kimś kto odziedziczy nasz język, kulturę, tradycję i przekaże dalej te wartości, więc szanujmy to nowe życie.

(----> to akapity) Mam nadzieję, że pomogłam.Jeśli nie to przepraszam, a jeśli tak to liczę na najlepszą. Pozdrawiam. :]
1 5 1