Cześć;P
mam niedługo bierzmowanie, a nie wiem jeszcze jakie imię sobie mogę wziąć...
proszę doradźcie mi coś <błagam>
to imię ma być żeńskie i chciałabym żeby było ono takie zwyczajne i żeby osoba o tym imieniu miała ciekawy życiorys..
bardzo proszę o pomoc... tylko napiszcie np. tak : Anna - babcia Jezusa... a nie samo Anna. coś w tym stylu. i jak byście mogli to napiszcie od razu życiorys:) będę bardzo wdzięczna!;* :)

3

Odpowiedzi

2009-12-30T15:04:53+01:00
Łucja z Syrakuz[obstawiam ją imię ciekawe i interesujący życiorys godna uwagi święta ]

Łucja pochodziła z bogatej rzymskiej rodziny z Syrakuz. Po wczesnej śmierci ojca wychowywana przez matkę, Eutychię. Już w dzieciństwie złożyła w tajemnicy śluby czystości. Modląc się do świętej Agaty spowodowała uzdrowienie ciężko chorej matki. W kilka lat później, kiedy matka zaaranżowała małżeństwo Łucji z młodzieńcem tego samego stanu, ta odmówiła. Odtrącony zalotnik zemścił się, donosząc władzom, że dziewczyna jest chrześcijanką. Zaaresztowana i torturowana Łucja odmówiła porzucenia swej wiary. Mocą wyroku miała być zamknięta w domu publicznym i zmuszona do prostytucji. Wtedy, by się oszpecić wydłubała sobie oczy. Została ścięta mając 23 lata, w 304 roku.

Legendy

Piękne oczy Łucji miały być cudownie przywrócone. W innej wersji zaprzęgnięty w woły wóz, który miał ją zawieźć do zamtuza, przymarzł do ziemi i nie dało się go ruszyć. Zdesperowani oprawcy polewali Łucję wrzącym olejem bez widocznego skutku. W końcu jeden z nich wbił miecz w szyję dziewczyny, ta jednak żyła jeszcze aż nie zjawił się współwyznawca i udzielił jej ostatniego namaszczenia.
3 4 3
2009-12-30T15:25:25+01:00
Paula-św.Paula Rzymianka Żyła w latach 347-404 w starożytnym Rzymie. Urodziła się za panowania Konstancjusza II w bogatej szanowanej rodzinie, uważającej się za potomków Agamemnona. W wieku 15 lat wydana za mąż za arystokratę Toxotiusa. Matka czterech córek - Pauliny, Blaesilli, Eustochium, Rufiny oraz syna - Toxotiusa. Życie świętej zostało opisane przez Hieronima ze Strydronu w jego listach.W wieku 32 lat Paula owdowiała. Planowała poświęcić się całkowicie swojej rodzinie, jednak stawała się coraz bardziej zainteresowana kwestiami religijnymi. Pod wpływem świętej Marcelli przyłączyła się do pół-zakonnej grupy kobiet. W 382 r. poznała Hieronima ze Strydronu, który zamieszkał w jej domu podczas pobytu w Rzymie. Później w tym miejscu (wskazanym przez tradycję) wzniesiono kościół św. Hieronima della Carità.Śmierć córki Blesilli oraz papieża Damazego I całkowicie odmieniły życie Pauli oraz Hieronima. We wrześniu 385 r. Paula wraz z córką Eustachium opuściła Rzym, aby na Wschodzie prowadzić życie monastyczne. W Antiochii dołączyła do Hieronima, który wyruszył z Rzymu miesiąc przed nią. Początkowo zwiedzała najważniejsze miejsca Ziemi Świętej, później wyruszyła do Egiptu w celu bliższego poznania praktyk anachoretów i cenobitów. Ostatecznie wraz z Hieronimem osiedli w Betlejem. Założyli dwa klasztory: żeński i męski. Miała duży wkład w pisanie prac Hieronima. Wszyscy troje byli zaangażowani w ówczesne wydarzenia m.in. związane z Orygenesem.

Zmarłą w wieku 56 lat pochowano w Nazarecie.
Jest patronką wdów.

Wybralam Ci to imię bo sama takie mam ale na pierwsze mi się tam nie podoba,ale może Ci się spodoba są jeszcze 2 święte Paule każda ma inni życiorys jak chcesz to mogę Ci napisać na prywatnych nie mogłam wytrzymać są jeszce 2 Paulę jak wspomniałam są starsze od tej co ci wcześniej napisałam


Paula Montal (ur. 11 października 1799 w Arenys de Mar, zm. 26 lutego 1889) – święta katolicka, założycielka Instytutu Córek Maryi Sióstr Szkół Pobożnych.Była najstarszą z piątki rodzeństwa. W swoim domu rodzinnym nauczyła się czytać i pisać, następnie uczęszczała do szkółki dla dziewcząt, gdzie były nauczane podstawowych przedmiotów. Kiedy Paula miała 10 lat zmarł jej ojciec. Wtedy zaczęła pracować jako hafciarka, koronkarka, by pomoc swej matce w utrzymaniu rodziny. Wkrótce zaczęła także pomagać proboszczowi w katechizowaniu dzieci z parafii. Założyła wiele szkół.

Paula Montal zmarła 26 lutego 1889 roku w Olesa de Montserrat. Beatyfikował ją Jan Paweł II w kwietniu 1983 roku, w listopadzie 2001 roku włączył ją do grona świętych.


Paula Frassinetti (ur. 3 marca 1809 roku w Genui we Włoszech, zm. 11 czerwca 1882 w Rzymie) – założycielka zgromadzenia Sióstr św. Doroty, święta katolicka.

Twierdzi się, że jej zwłoki uległy "samoistnej konserwacji", innymi słowy jej ciało nie uległo po śmierci zniszczeniu w zwykłym stopniu. Paula Frassinetti została ogłoszona błogosławioną 8 czerwca 1930 roku, a kanonizowana przez papieża Jana Pawła II i ogłoszona świętą 11 marca 1984.

Zainteresowało mnie w tych dwóch drugich Paulach to,że Paula Montal została Beatyfikowana przez Jana Pawła II a w Pauli Frassinetti,że została kanizowana przez Jana Pawła II

2 4 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-30T17:10:56+01:00
Agnieszka po łacinie Agnes, pochodzi od greckiego słowa hagn czyli czysta, nieskalana.

Ewelina - pochodzenia niejasne. Dynamiczna, pewna siebie, ma bogate życie wewnętrzne

Łucja - patronka chorób oczu

Agata – żeńskie imię greckie, wywodzące się od słowa agathé (dobra, szlachetna, wspaniała, ciepła, o wielkim sercu)