Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-30T15:43:46+01:00
Odkąd pamiętam, kocham sport. Już jako małe dziecko kopałam piłkę, biegałam po boisku, pływałam.. Interesowało mnie wiele dyscyplin sportowych. Siatkówka, koszykówka, piłka nożna, pływanie i .. piłka ręczna.
Zapisałam się na treningi już w 4 klasie szkoły podstawowej. Oswajałam się z piłką. Z początku było trudno. Piłka uciekała mi z rąk. Zamiast do bramki, trafiałam w bramkarza.. Kilka razy się poddawałam i chciałam zrezygnować z tego sportu. Wychodząc jednak z podstawówki, ogłosili w naszej szkole plebiscyt na najlepszego sportowca roku. Nie spodziewałam się nawet, że zostanę nominowana. A co dopiero, że go wygram. Moje zdziwienie było ogromne.
Wchodząc do gimnazjum wiedziałam już, z czym wiąże się moja przyszłość. Chcę zastać zawodową piłkarką ręczną. Wiedziałam, że to będzie bardzo trudne. Jedna kontuzja może zaważyć na wszystkich planach. Z dnia na dzień stawałam się coraz lepsza. Dużo ćwiczyłam. Na jeden z naszych szkolnych meczy przyszedł trener miejskiej drużyny piłki ręcznej dziewcząt, który zwrócił na mnie uwagę. Po meczu podszedł do mnie i poprosił o numer do rodziców. Bez namysłu mu go wręczyłam, bo granie w tej drużynie ( która była na bardzo wysokim poziomie) była moim marzeniem. Jeszcze w ten sam dzień zadzwonił trener z propozycją, czy chciałabym wstąpić do drużyny. Przez tydzień szalałam z radości. To był mój pierwszy, ważniejszy krok do kariery !
Miałam 4 treningi tygodniowo. Trener stwierdził, że lepiej gram jako lewoskrzydłowa. Stałam się naprawdę dobra. Nie chcę się chwalić, ale mogę stwierdzić, iż byłam jedną z najlepszych zawodniczek. Wszystko potoczyło się szybko. Trener wysłał mnie na szkolenia, na których spotkałam trenera kadry Dolnego Śląska w kategorii rocznika 95. Był zafascynowany moją grą, a tym bardziej moim szybkim i celnym rzutem. Od tamtej pory jestem w kadrze Dolnego Śląska. Za miesiąc mamy ogólnopolskie zawody, na których będzie trener kadry Polski ! Kto wie, może i tym razem szczęście się do mnie uśmiechnie.


zmień rocznik, pozycję w grze i województwo ;) proszę o najlepszą ;)
1 5 1
2009-12-30T20:52:52+01:00
Od lat gram i ćwiczę na lekcjach wychowania fizycznego lepiej od innych, szybciej wychodzą mi zwody, wyskoki w wzwyż, na biegach mam najlepsze wyniki. Trener pewnego razu to zauważył, i zaproponował mi udział w drużynie piłki ręcznej – na pozycji napastnika. Z początku bałem się, gdy przyjąłem propozycję, gdyż nigdy wcześniej nie grałem w piłkę ręczną, ale szybko załapałem zasady, szybko robiłem postępy. Od razu, jak tylko oswoiłem się z piłką, wykorzystałem swoją zręczność, szybkość, i siłę rzutu, na SKS’ach strzelałem najwięcej bramek i wygrywaliśmy za każdych zawodach. Po skończeniu szkoły dalej szedłem w tym kierunku – zauważył mnie trener lokalnego klubu, co prawda nie była to pierwsza liga, ale razem ze mną zrobił dalekie postępy w swojej lidze. Po paru latach gry, dostałem się do kadry polski, gdzie wygraliśmy mistrzostwa świata, a ja dostałem statuetkę najlepszego zawodnika. Tak doszedłem do tego, co mam teraz, ciężka praca i treningami wywalczyłem sobie umiejętność gry, i to nie najgorzej, w piłkę ręczną.