Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-30T16:05:40+01:00
Uwaga: piszę ci przykład skargi kierowanej zgodnie z tym, kto może ją rozwiązać, a nie tylko po to, żeby sobie popisać.

18 listopad 2009r.
Jan Kowalski
ul. Prosta 2
Goździkow Wielkie


Rada Miasta w................,

Składam skarhę na wójta naszej Gminy, który pomimo tego, że jest zobowiązany do rozwiązywania problemów mieszkaniowych mieszkańców, mnie nie chce pomóc.
Moja sytuacja wygląda następująco; mieszkam w lokalu komunalnym wynajmowanym przez mojego brata.
Do czasu kiedy brat był samotny współmieszkanie układało się bezproblemowo. Od pół roku brat jest w związku małżeńskim i w mieszkaniu, na które składają się dwa male pokoju z kuchnią jest nam za ciasno.
W sąsiedztwie znajduje się niewielki lokal , składający sie z kuchni i pokoju, który od wielu lat stoi pusty. Wielokrotnie zwracałem sie do Wójta.... z prośbą o przydział tego mieszkania.
Jednak Wójt nie wyrażał zgody tłumacząc, iż lokal wskazany przeze mnie ma juz najemcę a poza tym gmina.... nie dysponuje wolnymi lokalami mieszkalnymi.
W takim razie pytałem, czy mam zamieszkac pod mostem, skoro gmina nie znajdzie dla mnie mieszkania, gdzie mam się podziać?
Na takie pytanie w ogóle nie otrzymywałem od Wójta odpowiedzi.
Sytuacja się pogarsza, gdyż moja bratowa jest w ciąży i z wkrótce mieszkanie z rodziną brata będzie dla mnie bardzo kłopotliwe.
W tej chwili jestem bezrobotnt ale mam status bezrobotnego w Powiatowym Urzędzie Pracy. W przyszłym miesiącu rozpoczynam kurs spawacza organizowany przez ten Urząd i mam nadzieję, że po jego ukończeniu zostanę zatrudniony w miejscowym zakładzie mechanicznym.
Chce dodać, że z moich ustaleń wynika, że Wójt nie chce wynająć mi mieszkania, o które się zwracam bo chce je zachować dla swojej siostrzenicy. Byłem z wnioskiem osobiście u Wójta ale mnie nie przyjął. Na wniosek złożony w zeszłym miesiącu nie otrzymałem odpowiedzi. proszę o pomoc w mojej trudnej sytuacji.


Mieszkaniec Gminy.....
1 5 1
2009-12-30T16:05:54+01:00
Skarga
Chciała bym poinformować szanowny urząd miasta o pewnych sprawach na które skarżą się inni ludzie. Mianowice teraz kiedy przyszły mrozy zaczoł padać śnieg na ulicach zrobiło się dość ślisko co powoduje wiele wypadków ulicznych. Chodniki po których chodzą ludzie nie są odśnieżone a tym bardziej posypane solą lub pisakiem aby nie były śliskie. Podobnie jest z drogami dojezdnymi, są śliskie i zaśnieżone.
Zwracamy się z uprzeją prośbą aby urząd miasta uporał się z tym problemem. Z poważaniem mieszkańcy Krakowa.