Odpowiedzi

2009-12-30T16:38:49+01:00
Złoty - bardzo bogaty i doceniany przez ludzi
srebrny - ludzie zyli krotko i rozwijali sie wolno
brazowy-dokonano w nim wielu niezywklych czynow
zelazny-trwa do dzis
5 3 5
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-30T16:44:53+01:00
Złotym wiekiem dziejów Polski został nazwany wiek XVI.Stało się tak dlatego,że nasz kraj był wówczas bogaty i rozległy.Rzeczpospolita była wówczas jednym z największych państw Europy.Byliśmy potęgą na wielu płaszczyznach ekonomicznej,politycznej,kulturalnej oraz militarnej. Rozwijało się także rzemiosło i handel, wzrastała liczba i wielkość miast. Rozwój gospodarczy sprzyjał rozwojowi kultury, wyznaczanemu przez renesansowy humanizm i reformację.Na tle innych europejskich państw Polska miała bardzo silną pozycje,gdy w innych krajach królował absolutyzm u nas rodziła się demokracja. Z praw stanowych najważniejsze były prawa nietykalności osobistej, nienaruszalności mienia, również wolności wyznania, ale tylko dla stanu szlacheckiego.Rozwijało się rzemiosło i handel,wzrastała liczba i wielkość miast.

Wiek srebrny-Czas w Polsce gdy po śmierci Zygmunta II Wazy ,rządy objął Władysław III Waza zostały nazwane Srebrnym wiekiem. W XVI wieku Polska znacznie rozwinęła się kulturalnie i gospodarczo. Do Królestwa Polskiego przyjeżdżało wielu sławnych artystów i pisarzy. Wojny prowadzone w XVII w. Bardzo osłabiły Polskę. Na terenach polskich mieszkało mało ludzi, a warunki życia pogorszyły się w porównaniu z XVI wiekiem. Jednym z większych przeciwników Królestwa Polskiego w Xvi wieku był Zakon Krzyżacki. Toczyliśmy z Krzyżakami wiele wojen. Ostatnią bitwę armia polska stoczyła za panowania Zygmunta Starego.
4 5 4
2009-12-30T18:11:15+01:00
Złotym wiekiem dziejów Polski został nazwany wiek XVI.

Wiek srebrny-Czas w Polsce gdy po śmierci Zygmunta II Wazy ,rządy objął Władysław III Waza zostały nazwane Srebrnym wiekiem.

brazowy-Wiele wydarzen ktore byly bardzo niezwykle.

3 2 3