Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-30T18:34:03+01:00
Pewnego razu stara czapla wpadła na pomysł jak w łatwy sposób zdobyć dla siebie pożywienie. Otóż opowiedziała rybom, mieszkającym w stawie nieprawdziwą historię o tym, że rybacy mają zamiar osuszyć zbiornik.
Ryby bardzo się wystraszyły, jednak czapla zaproponowała, że przeniesie je do innego zbiornika. Mieszkańcy stawu zgodzili się, a podstępna czapla brała je po kolei do pyska i połykała. Postanowiła skosztować jeszcze raków. Jeden z nich w porę zorientował się, że czapla niesie go w krzaki. Ujął ją szczypcami za kark tak mocno, że ją udusił.
Czapla została ukarana, a przysłowie ,,Zdrada zły koniec miewa'' idealnie pasuje do opowiadania
3 2 3
2009-12-30T18:40:25+01:00
Pewnego razu stara,ślepa czapla wymyśliła jak w łatwy sposób zdobyć dla siebie jedzenie.Więc poszła do ryb i opowiedziała im, mieszkającym w stawie fałszywą historię o tym, że rybacy mają zamiar osuszyć ich dom.Ryby na wieść o tym bardzo się przestraszyły.Jednak czapla zaproponowała im,że przeniesie je do innego stawu.Oczywiście ryby nie mając innego wyjścia z tej sytuacji musiały se zgodzić.Więc jak czapla powiedziała to tak zrobiła.Zaczęła przenosić ryby po kolei,aż do rąk jej wpadły raki i postanowiła je skosztować.Lecz jeden z nich w porę się zorientował,iż czapla go niesie gdzieś indziej niż do stawu.Rak złapał ją szczypcami za szyje tak mocno,aż ją udusił.

Myśle ze pomogłam ;]

1 5 1
2009-12-30T18:53:28+01:00
Ignacy Krasicki Czapla,ryby i rak

Pewnego dnia, ślepa, stara czapla nie mogąc łowić pożywienia wymyślił sposób aby je zdobyć. Powiedziała rybom w stawie, że rybacy postanawiają spuścić wodę ze stawu i wyłowić wszystkie ryby. Ryby zaczęły płakać. Wtedy właśnie czapla powiedziała, że przeniesie je do innego stawu w którym znajdą schronienie. Ryby się zgodziły. Czapla brała pojedynczo ryby do buzi i niby przenosiła je do stawu a tak naprawdę po drodze je zjadała. Na koniec zachciało jej się skosztować raki. Jeden z nich zauważył podstęp i postanowił się zemścić. Ujął czaple za kark i udusił :(
4 4 4