Wymyśl idealne państwo, które marzy się człowiekowi współczesnemu. Weź pod uwagę jego nazwę, położenie, ustrój społeczny, prace, obyczaje, architekturę, sztukę, kulturę, itp.. Praca może mieć charakter utopijny. Praca powinna zajmować 2-3 strony podaniowe(A4).

3

Odpowiedzi

2009-12-30T20:33:53+01:00Świat cudów człowieka!
Człowiekowi współczesnemu marzy się kraj nieskończonego dostatku pokarmu i napoju. W tym miejscu powinien panować: życzliwość, szacunek, tolerancja, wzajemne zrozumienie, przyjazny stosunek do przyrody, niemęczone zwierzęta, bezpieczeństwo, pokój, sprawiedliwość, wolność, swoboda, niezniszczona przyroda.
Przez środek tego wspaniałego, idealnego państwa powinna przepływać głęboka, oczyszczona rzeka; po północnej części powinno znajdować się piękne morze z bogatą roślinnością, a po południowej części kraju wypiętrzyć powinny się wysokie góry ze skały nieprzepuszczalnej. Na błękitnym niebie słońce grzać powinno ludzi w dzień, a w nocy księżyc powinien rzucać blask.
Na powierzchni ziemi rosłyby drzewa pieniężne dostarczające ludziom dużo pieniędzy na zakup tanich produktów spożywczych i chemicznych. Wszystko powinno być tanie!
Na świecie nie powinno być bezdomnych, biednych, chorych psychicznie, pedofili, złodziei i oszustów.
Praca powinna być dostępna dla ludzi z każdym wykształceniem, a płaca za nią powinna być bardzo wysoka.
Urządzane musiałyby być konkursy, zawody sportowe, turnieje; za wygraną powinny zostać wręczone nagrody pieniężne i rzeczowe, nagrody dla uczestników tych uroczystości też powinny być przewidziane.
Ten cudowny świat położony zostałby na środku półkuli Ziemskiej.
Architektura byłaby tu tak piękna i cudowna, że żaden człowiek nie mógłby jej opisać.


mam nadzieję że pomogłam :-)

4 3 4
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-30T20:41:53+01:00
Państwo, które maży się człowiekowi współczesnemu, powinno być idealne. Perfekcyjne od nazwy przez ustroje po architekturę. Nazwa powinna być łatwa, miła ale i nie śmieszna, budząca patriotyzm, jak na przykład Leitania. W państwie tym, każdy, nie ważne czy wódz, jakiś poseł, czy zwykły mieszkaniec, mają takie same prawa, nikt nie stoi ponad nie. Nie ma w nim partii, ludzie, za pomocą rozwiniętej informatyki, zalogowani są na forum państwowym i tam wspólnie podejmują decyzję o wszystkim, począwszy od kogo brać gaz kończywszy na tym, z kim podpisać sojusz. Tylko jako władza wykonawcza jest kilku posłów i przedstawiciel zagraniczny, od podawania ręki – prezydent. Ale żaden z polityków nie może zrobić nic, co nie zostało na stronie zaakceptowane przez lud. Naturalnie, swoje sugestie może złożyć, ale muszą być zaakceptowane. Państwo zawsze wykłada pieniądze na to, co lud uchwali, ale z umiarem, gdy fundusze się kończą, minister finansów informuje o tym na stronie – w ten sposób każdy wie co się dzieje w państwie. Gospodarka na wysokim poziomie, rozbudowane stocznie przynoszące wysokie zyski dla państwa, wiele fabryk, oczywiście ekologicznych, i unormowane podatki, a przede wszystkim sprawiedliwość władzy wykonawczej sprawiają, że państwo dobrze funkcjonuje i ma wysoki budżet, stać je na wypłacenie pensji odpowiedniej dla każdego zawodu, każdy normalny człowiek samemu pracując może wyżywic całą rodzinę, a gdy już dwójka pracuje, mogą pozwolic sobie na wakacje, i większy luksus. W państwie tym nie ma biedy, gdyż każdy ma zapewnioną przez urząd pracę w jakimś zakładzie. Dobrze rozwinięta gospodarka pozwala inwestować w architekturę, dzięki czemu nie ma zniszczonych, obstrzępionych baraków, tylko normalne bloki, na przedmieściach domki, wiele różnych galerii, muzeów, sklepów oraz miejsc publicznych, dobrze wpływających na ludzi, którzy dzięki poczuciu troski o nich przez państwo, nie są zmuszeni do kradzieży ani morderstw, aby przeżyc.
Według mnie tak powinno wyglądać państwo marzeń ;) jakby co nazwę można zmienić xD
11 3 11
2009-12-30T20:47:10+01:00
Wymarzone państwo.
Każdemu człwoiekowi marzą sie inne rzeczy, i każdy chciał by mieć dla siebie coś innego. Ale biorąc pod uwage różne ankiety, ktore były przeprowadzane mogę powiedzieć, iż dla przeciętnego człowieka powinno wyglądać mniej wiecej tak...
Nazywałoby się ona Dream co po polsku znaczyłabo by wymarzony... Położony byłby w okolicach równika, aby ludzie mogli rozkoszować sie ciepłym klimatem oraz pięknymi widokami jakie tam można zobaczyć. Mogłoby być również położone na biegunie, a żeby każdemu dogodzić trzeba by było otworzyć tam bezpłatne sauny i solaria oraz mnóstwo basenów...
Każdy byłby odpowiedzialny za siebie i w państwie nie byłoby osoby, ktora rzadziłaby nami. Dziecko byłoby pełnoletnie już od 10 lat. Nikt nikomu nie mógł by rozkazywać...
Nie trzeba by było chodzić do szkoły, ani do pracy a pieniądze dostawałoby sie ot tak.
Obchodzilibyśmy tam tylko Boże Narodzenie i Wielkanoc.
A wszytskie inne święta znikłyby...
Architektura byłaby taka jak jest obecnie, nic nie trzeba by było zmieniać. Ale napewno musiałoby być tak duzo komputerów oraz słodyczy, aby zadowolić Dzieci.
Jedyne szkoły jakie by wtedy istniały to muzyczne, plastyczne, aby każdy mógł zaspokoić swoje marzenia:)


Mam nadzieje ze pomogłam:)
3 3 3