Zad.1
W jakim miesiącu i roku rodzina Chopinów przeniosła się na stałe do Warszawy? Gdzie najpierw zamieszkali? Podaj pod jakim adresami jeszcze mieszkał F. Chopin i lata zamieszkiwania?

Zad.2
W ostatnich miesiacach przed wyjazdem z kraju F. Chopin dał szereg występów w Teatrze Narodowym, gdzie odbyły sie prawykonanie dwóch koncertów fortepianowych. Podaj je.

Oczywiście czekam na odpowiedzi i wybieram najlepszą :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-30T21:22:36+01:00
ZAD.1 Rodzina Chopina wraz z Fryderykiem do Warszawy przeniosła się około połowy 1810 r. A konkretnie do pałacu Saskiego, w którym mieściło się Liceum Warszawskie, gdzie ojciec miał uczyć języka francuskiego.

ZAD.2 Ostatni koncert Chopina odbył się 11 października 1830 r. w ówczesnym Teatrze Narodowym przy Placu Krasińskich w Warszawie. Program koncertu był obszerny i ułożony w sposób bardzo odmienny od przyjętego w czasach dzisiejszych. Złożyły się nań: Symfonia niejakiego K. Goernera, I część – Allegro Maestoso z Koncertu Fortepianowego e -moll Chopina, aria Solivy z chórem w wykonaniu Anny Wołkow, II i III część koncertu e-moll Chopina, Uwertura do opery Wilhelm Tell i aria „Oh, quante lagrime per te versai” („Oh, Ileż łez przez ciebie wylałam) z opery „La donna del Lago” (Pani Jeziora) Gioacchino Rossiniego (śpiewała ją Konstancja Gładkowska), a wreszcie Fantazja na tematy polskie głównego bohatera wieczoru.
2 3 2