Odpowiedzi

2009-12-30T23:29:40+01:00
Proszęę tutaj jest wszystko

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/prawa_czlowieka_przed_ambasada_chinska_65233.html


Powodzenia . !
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-30T23:30:26+01:00
Łamanie praw człowieka może być różnie postrzegane, ale kraje, o których najwięcej się słyszy w tej kwestii to niewątpliwie Chiny i Korea Północna. Słyszymy o nich w kontekście np. więźniów politycznych. Jednak ich obywatele nie mogą opuszczać kraju, więc o złej sytuacji tych ludzi doiadujemy się od uciekinierów.
Jako nieprzestrzeganie tych praw uważa się wykonywanie wyroków śmierci, co odbywa się np. na Ukrainie, w Rosji, w niektórych stanach USA czy Iranie. Wiele kontrowersji wzbudzają też metody przesłuchiwania więźniów w amerykańskim Więzieniu Guantanamo, gdzie potencjalni oskarżeni są przetrzymywani często bez wyroków. Obecnie jest ono wykorzystywane jako narzędzie do walki z terroryzmem. W krajach, gdzie są prowadzone wojny często zapomina się o dobru jednostek i dochodzi do ludobójstw, co też jest łamaniem praw człowieka. Takie kraje to np. Rwanda, Zair, Burundi czy Jugosławia.
W krajach afrykańskich dzieci często są traktowane jako tania siła robocza ze względów ekonomicznych. Takie wypadki zdarzają się też w naszych oczach bardziej cywilizowanych krajach Ameryki Łacińskiej (np. w slumsach).