Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-30T23:30:41+01:00
Scrooge to bogaty właściciel kantoru handlowego (do pomnożenia jego majątku, przyczynił się także spadek po wspólniku Jakubie Marley’u).
Sztywna postawa, suchy i skrzypiący głos, szron na głowie oraz spiczaste brwi i podbródek sprawiały wrażenie, że był on podobny do „ostrego gwoździa”. Ponadto to człowiek zgorzkniały, cyniczny i zamknięty w sobie. Ebenezer to człowiek w podeszłym wieku. Posiadał on spiczasty nos, pomarszczone czoło, wąskie i sine usta, a także zimne,smutne i przenikliwe oczy.
Najgorszą jego wadą było skąpstwo. Pieniądze stanowiły dla niego wartość najwyższą w życiu, by je zdobyć gotów był uczynić wszystko. To właśnie przez chciwość i chęć bycia bogatym Scrooge porzucił swoją narzeczoną. Zamienił jej miłość na „złotego cielca”.
Dla nieustannego pomnażania majątku, właściciel kantoru bezlitośnie wykorzystywał swojego buchaltera (nieludzkimi warunkami pracy i marną zapłatą). Scrooge był chciwym człowiekiem, poświęcał swoje życie wyłącznie pracy, nie miał rodziny ani przyjaciół. Ignorował ważność świąt, nie potrafił zrozumieć jak jego pracownik zarabiający tylko 15 szylingów tygodniowo i mający na utrzymaniu liczną rodzinę mógł cieszyć się świętami ;) może być ?
9 4 9
2009-12-30T23:40:01+01:00
Ebezener Scrooge jest głównym bohaterem OPOWIEŚCI WIGILIJNEJ.Ebezener jest chudy i przygarbiony, ma siwe włosy i usianą zmarszczkami twarz, na której są zaczerwienione oczy, długi szpiczasty nos i wąskie usta w sinej barwie. Podobnie jak jego pracownik Bob jest bardzo skromnie ubrany.

Scrooge przed odwiedzinami duchów był bardzo skąpy .Nie potrafił dzielić się pieniędzmi , nie był także wrażliwy na krzywdy innych.Surowy,bez grosza współczucia -to cechy charakteryzujące Ebezenera.

Po odwiedzinach duchów Scrooge polubił Święta Bożego Narodzenia.Stał się dobry i otwaryt dla innych .Na jego niegdyś posępnej twarzy zakwitł uśmiech pełny szczęścia i radości .
Zaczął pomagać innym ,biednym ludziom ,okazując współczucie
i dzieląc się pieniędzmi.
Stał się naprawdę innym człowiekiem.
7 4 7