Odpowiedzi

2009-09-16T16:00:35+02:00
Szanowni Nauczyciele i Wychowawcy! Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej ,Wasze Święto, święto polskiej oświaty. Kochani Nauczyciele i Wychowawcy! Trudno znaleść słowa, które były by dość piękne, aby podziękować Wam za Waszą pracę, poświęcenie, za Serce i miłość. Nasze podziękowanie to wdzięczność, to Obietnica, że dzięki Wam wyrośniemy na ludzi. Obiecujemy to, bowiem jak pisał Filozof Alfred Capus ,, Być człowiekiem to już bardzo dużo.” Składamy gorące życzenia i podziękowania matematykom i historyką, polonistą i wuefistą. Kłaniamy się Nisko wszystkim nauczycielom. Chylimy głowę przed naszymi Wychowawcami , który „Wie ,jak się rodzi słowo wie ,jak się rodzi człowiek Mówi, czyta, patrzy – poprawia świat .” Towarzyszliście nam od najmłodszych lat, ucząc stawiania pierwszych literek i miłości do człowieka. Kochani Nauczyciele i Wychowawcy! To Wy obok naszych rodziców , kształtujecie nasze serca i umysły. To Wy troszczycie się o naszą Przyszłość i nasze życie. Dziękujemy Wam za to. Dziś wasze święto. Tak jak nigdy, właśnie dziś, skupiamy nasze myśli wokół Was. Tak jak nigdy pragniemy Wam powiedzieć o naszej miłości! Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy ! My tylko tak szorstko wyglądamy , ale w naszych piersiach biją gorące serca .To one Wam dziękują, za dar najpiękniejszy, za wiedzę . Czego Wam życzyć w Dniu Waszego Święta ? Bądzcie zdrowi , zadowoleni z pięknej pracy, którą wykonujecie , zadowoleni z nas . Nie zaznawajcie kłopotów i trosk bądzcie pogodni i uśmiechnięci . Niech Wam nie zakłóca snu reforma oświaty. Niech się spełnią Wasze marzenia dotyczące życia osobistego i zawodowego . Kochani Nauczyciele i Wychowawcy ! Zapewniamy Was w Dniu Waszego Święta, że gdziekolwiek będziemy , wspomnienie o Was będzie z nami.
1 1 1
2009-09-16T16:40:18+02:00
Panowanie i Panie. Ladies and Gentleman. W imieniu całej społeczności uczniowskiej mamy zaszczyt powitać wszystkich pracowników naszej szkoły, którzy przybyli na dzisiejszą uroczystość. Nauczyciel…..jakże wiele to słowo znaczy. Ale nauczyciel nie miałby racji bytu bez swego ucznia. I w ten oto sposób od niepamiętnych czasów tworzą jedno: uczeń i nauczyciel. Uczeń Sokrates miał swego Platona, Aleksander Wielki był uczniem Arystotelesa. Rozumiemy, ile musicie wkładać trudu w nasze wychowanie. Mimo, że może nie dajemy po sobie tego poznać, doceniamy to. My, którzy czasem przy tablicy spłoszony wzrok wbijamy w ścianę, jakby zrządzeniem tajemniczym tam się ukryło rozwiązanie. Wskazujecie nam od najmłodszych lat, którą drogą mamy podążać, by żyło nam się lepiej. Pomagacie nam spełniać nasze marzenia. Okazujecie nam cierpliwość. Codziennie pracujecie w pocie czoła, dziękujemy. Chylimy przed Wami nasze głowy. Z okazji Waszego święta, życzymy wszystkiego najlepszego. Dziękujemy !
1 5 1
2009-09-16T17:07:15+02:00
Drodzy nauczyciele naszej szkoły.
Z okazji Dnia Nauczyciela postanowiłam napisać to krótkie przemówienie aby pokazać jak bardzo państwa szanuję oraz doceniam wszelkie trudy w wychowaniu nas.
Dużo osób mówi że ma złego nauczyciela który wciąż zadaje prace domowe albo pyta na każdej lekcji, lecz nikt nie zastawiania się nad tym, kim byśmy byli dzisiaj gdyby nie wymagający wychowawca w szkole podstawowej, być może nie umielibyśmy czytać a bez trzymającej dyscyplinę pani matematyczki nie umielibyśmy liczyć, rozwiązywać trudnych zadań . Zastanówmy sie ile nerwów na pewno stracili uspakajając nas - uczniów którzy zamiast sie uczyć wymyślali kolejne niezbyt mądre zabawy, albo ile potrzebowali cierpliwości tłumacząc jedno zadanie po kilka razy. Dzieki naszym nauczycielom, pedagogom oraz innymi pracownikami szkoły poznaliśmy lepiej siebie, nasze zdolności oraz różnorodne talenty. By wykazać tą dumę i uznanie iż mogłam edukować sie u tak wspaniałych (lub dobrych) ludzi, służących dobrą radą. W podzięce ofiaruje moje słowa płynące prosto z serca z życzeniami : wielu dobrych przygód, jak najmniej smutków oraz dużo zdrowia i zadowolenia z uczniów składa __________ .


-----------------
Nie jest 15 zdań le są one chyba dość długie ?
1 5 1